Resultat USM 2019 9-11 Augusti

   USM 2019 På Edsborg Arena i Trollhättan
 
    P16 100 M  HEAT 1  Vind -1,8  2019-08-09
1Viktor Wall -03Hammarby IF11,29Semi
2Moltas Strömberg -03IFK Växjö11,60Semi
3Lucas Lorentzon -03IFK Göteborg11,75Semi
4Jacob Thelander -03Ljungby FIK11,82Semi
5Nils Gott -03Malmö AI11,94

    P16 100 M  HEAT 2  Vind -0,6  
1Elias Wennolf -03IFK Lund11,50Semi
2Petter Lundberg -03Bromma IF11,79Semi
3Ville Makslahti -03Luleå Friidrott11,85
4Anton Säll -03Huddinge AIS11,87
5Josef Berggren -03Umedalens IF12,17
6Jimmy Moreno -03IFK Växjö12,73

    P16 100 M  HEAT 3  Vind -0,4  
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad11,41Semi
2Vilmer Vännman -03IFK Umeå11,51Semi
3Jonatan Borg -03Hammarby IF11,57Semi
4Pontus Lindell -03Upsala IF11,73Semi
5Hugo Holmlund -03Hammarby IF12,06

    P16 100 M  HEAT 4  Vind -2,1  
1Niklas Wall -03Hammarby IF11,46Semi
2Nick Heidarian -03Turebergs FK11,81Semi
3Victor Hering -03Ullevi FK11,84
4Birck Wärnström -03Falu IK11,85
5Jimmy Hellström -03Ullevi FK11,96
6Nicholas Thoong -03IFK Göteborg13,14

    P16 100 M  SEMIFINAL 1  Vind -0,5  2019-08-09
1Niklas Wall -03Hammarby IF11,44Final
2Moltas Strömberg -03IFK Växjö11,48Final
3Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad11,48Final
4Lucas Lorentzon -03IFK Göteborg11,68
5Petter Lundberg -03Bromma IF11,73
6Pontus Lindell -03Upsala IF11,73

    P16 100 M  SEMIFINAL 2  Vind -1,0  
1Viktor Wall -03Hammarby IF11,24Final
2Elias Wennolf -03IFK Lund11,44Final
3Jonatan Borg -03Hammarby IF11,54Final
4Vilmer Vännman -03IFK Umeå11,73
5Jacob Thelander -03Ljungby FIK11,75
6Nick Heidarian -03Turebergs FK11,83

    P16 100 M  FINAL    2019-08-09
1Viktor Wall -03Hammarby IFEJ tid
2Niklas Wall -03Hammarby IFEJ tid
3Elias Wennolf -03IFK LundEJ tid
4Oliver Ellström -03IF Göta KarlstadEJ tid
5Jonatan Borg -03Hammarby IFEJ tid
6Moltas Strömberg -03IFK VäxjöEJ tid

    P16 200 M  HEAT 1  Vind -0,3  2019-08-10
1Viktor Wall -03Hammarby IF23,40Semi
2Hannes Egonsson -03IFK Växjö23,64Semi
3Anton Säll -03Huddinge AIS23,93Semi
4Esbjörn Eriksson -03Turebergs FK24,42
5Carl Hermansson -03Bohus IF25,05

    P16 200 M  HEAT 2  Vind -0,4  
1Alexander Nyström -03Bollnäs FIK23,43Semi
2Vilmer Vännman -03IFK Umeå23,54Semi
3Stefan Franzén -03KFUM Örebro23,64Semi
4Hugo Holmlund -03Hammarby IF24,12
5Linus Pihl -03IK Lerum Friidrott24,52

    P16 200 M  HEAT 3  Vind +2,1  
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad22,89Semi
2Ville Makslahti -03Luleå Friidrott23,53Semi
3Petter Lundberg -03Bromma IF23,72Semi
4Noah Bucht Wesslén -03Hammarby IF24,13
5Jimmy Moreno -03IFK Växjö26,04
-Jimmy Hellström -03Ullevi FKDNS

    P16 200 M  HEAT 4  Vind +1,4  
1Elias Wennolf -03IFK Lund23,29Semi
2Lucas Lorentzon -03IFK Göteborg23,87Semi
3Johan Sundgren -03Huddinge AIS23,99Semi
4Birck Wärnström -03Falu IK24,06
5David Ulstein -03Mölndals AIK24,24
6Clas Astrabeck -03Trollhättan FIK25,73

    P16 200 M  SEMIFINAL 1  Vind -3,3  2019-08-11
1Elias Wennolf -03IFK Lund23,96Final
2Anton Säll -03Huddinge AIS24,17Final
3Hannes Egonsson -03IFK Växjö24,27
4Vilmer Vännman -03IFK Umeå24,37
5Petter Lundberg -03Bromma IF24,86
-Viktor Wall -03Hammarby IFDNF

    P16 200 M  SEMIFINAL 2  Vind -2,6  
1Alexander Nyström -03Bollnäs FIK23,38Final
2Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad23,67Final
3Ville Makslahti -03Luleå Friidrott23,95Final
4Stefan Franzén -03KFUM Örebro23,97Final
-Johan Sundgren -03Huddinge AISDNS
-Lucas Lorentzon -03IFK GöteborgDNS

    P16 200 M  FINAL  Vind -3,0  2019-08-11
1Alexander Nyström -03Bollnäs FIK23,01
2Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad23,65
3Elias Wennolf -03IFK Lund23,71
4Stefan Franzén -03KFUM Örebro24,01
5Anton Säll -03Huddinge AIS24,01
6Ville Makslahti -03Luleå Friidrott24,14

    P16 400 M  HEAT 1    2019-08-09
1Isak Helgesson -03Örgryte IS51,46Final
2Noah Bucht Wesslén -03Hammarby IF52,30Final
3Tadesse Johansson -03Spårvägens FK52,31Final
4Esbjörn Eriksson -03Turebergs FK55,92

    P16 400 M  HEAT 2    
1Alexander Nyström -03Bollnäs FIK52,10Final
2Emil Tegenborg Sjöström -03Umedalens IF52,71Final
3Nils Gott -03Malmö AI53,22Final
4Stefan Franzén -03KFUM Örebro53,32
5Hugo Liljegren -03Turebergs FK53,54

    P16 400 M  FINAL    2019-08-10
1Alexander Nyström -03Bollnäs FIK49,67
2Isak Helgesson -03Örgryte IS51,61
3Noah Bucht Wesslén -03Hammarby IF51,64
4Tadesse Johansson -03Spårvägens FK52,79
5Nils Gott -03Malmö AI53,52
6Emil Tegenborg Sjöström -03Umedalens IF53,91

    P16 800 M  HEAT 1    2019-08-10
1Henrik Franzén -03KFUM Örebro2.04,35Final
2Tadesse Johansson -03Spårvägens FK2.05,75Final
3David Steen -03Flens FS2.06,40Final
4Filip Svahn -03Sundsvalls FI2.07,24Final
5Mårten Nystrand -03Hässelby SK2.08,13Final
6Emil Tegenborg Sjöström -03Umedalens IF2.09,00
7Alfred Ramhult -03IK Ymer2.14,07

    P16 800 M  HEAT 2    
1Simon Wikell -03Mölndals AIK2.07,15Final
2Viktor Frisk -03Huddinge AIS2.07,69Final
3Victor Björk -03IFK Lidingö2.07,97Final
4Elias Liljestrand -03Upsala IF2.08,20
5Lukas Holm -03Gefle IF2.10,16
6Love Ramhult -03IK Ymer2.10,74
7Rasmus Haak -03Stenungsunds FI2.14,23

    P16 800 M  FINAL    2019-08-11
1Viktor Frisk -03Huddinge AIS1.55,31
2Henrik Franzén -03KFUM Örebro1.57,85
3Tadesse Johansson -03Spårvägens FK2.01,13
4Simon Wikell -03Mölndals AIK2.02,37
5Victor Björk -03IFK Lidingö2.03,05
6David Steen -03Flens FS2.06,06
7Mårten Nystrand -03Hässelby SK2.08,26
8Filip Svahn -03Sundsvalls FI2.09,77

    P16 1500 M      2019-08-10
1Viktor Frisk -03Huddinge AIS4.22,39
2Albin Wallenius -03Västerås FK4.23,38
3Nils Ekroth -03Upsala IF4.25,12
4Fabian Haeffler -03Mölndals AIK4.26,04
5Filip Svahn -03Sundsvalls FI4.26,12
6Albin Lago -03Genarps IF4.28,43
7Rasmus Haak -03Stenungsunds FI4.32,34
8Albin Gezelius -03IFK Mora FIK4.33,29
9Simon Wernersson -03Bromma IF4.36,21

    P16 3000 M      2019-08-09
1Albin Wallenius -03Västerås FK9.06,42
2Mattias Östberg -03Borlänge LK9.12,01
3Albin Gezelius -03IFK Mora FIK9.34,97
4Vidar Arvidsson -03Upsala IF9.38,18
5Agust Kronkvist -03Ängelholms IF9.42,23
6Mikael Alm -03IFK Tumba10.18,17

    P16 2000 M HINDER      2019-08-11
1Albin Wallenius -03Västerås FK6.25,51
2Albin Gezelius -03IFK Mora FIK6.44,54
3Carl Erixon -03Mölndals AIK6.51,94
4Mikael Alm -03IFK Tumba6.53,24
5Agust Kronkvist -03Ängelholms IF6.56,32
6Rasmus Haak -03Stenungsunds FI7.16,75
-Fabian Haeffler -03Mölndals AIKDNF
-Vidar Arvidsson -03Upsala IFDNF

    P16 110 M HÄCK  HEAT 1  Vind -3,8  2019-08-11
1Hannes Egonsson -03IFK Växjö14,81Final
2Elliot Duvert -03Turebergs FK15,42Final
3Nils Ekström -03Trollhättan FIK15,43Final
4Mattias Carman -03Örgryte IS16,53
-Lucas Lorentzon -03IFK GöteborgDNS

    P16 110 M HÄCK  HEAT 2  Vind -3,0  
1Nils Thorin -03Örgryte IS15,42Final
2Oskari Peura -03Upsala IF15,44Final
3Kasper Hammarlund -03Alunda SK16,48
4Lukas Holm -03Gefle IF16,83
5Samuel Vinberg -03Upsala IF17,15
6Rikard Throgen-Hedin -03SK Bore17,95

    P16 110 M HÄCK  HEAT 3  Vind -2,0  
1Markus Moberg -03Hammarby IF14,65Final
2Moltas Strömberg -03IFK Växjö15,91
3Hugo Wallberg -03Östersunds GIF16,16
4Casper Elliot -03Huddinge AIS16,53
5Sten Hagström -03Örgryte IS16,65

    P16 110 M HÄCK  FINAL  Vind -1,9  2019-08-11
1Markus Moberg -03Hammarby IF14,38
2Hannes Egonsson -03IFK Växjö14,79
3Nils Thorin -03Örgryte IS15,01
4Elliot Duvert -03Turebergs FK15,09
5Oskari Peura -03Upsala IF15,45
6Nils Ekström -03Trollhättan FIK15,64

    P16 300 M HÄCK  HEAT 1    2019-08-10
1Markus Moberg -03Hammarby IF39,90Final
2Nils Thorin -03Örgryte IS41,59Final
3Casper Elliot -03Huddinge AIS42,45
4Hugo Liljegren -03Turebergs FK43,01
5Emil Sörqvist -03Huddinge AIS43,99

    P16 300 M HÄCK  HEAT 2    
1David Thid -03Hammarby IF39,87Final
2Nils Ekström -03Trollhättan FIK40,47Final
3Moltas Strömberg -03IFK Växjö40,66Final
4Hugo Wallberg -03Östersunds GIF41,63Final
5Oskari Peura -03Upsala IF42,03
6Kasper Hammarlund -03Alunda SK43,18

    P16 300 M HÄCK  FINAL    2019-08-11
1Markus Moberg -03Hammarby IF37,36
2David Thid -03Hammarby IF38,59
3Moltas Strömberg -03IFK Växjö39,55
4Nils Thorin -03Örgryte IS39,98
5Nils Ekström -03Trollhättan FIK40,83
6Hugo Wallberg -03Östersunds GIF42,18

    P16 HÖJD      2019-08-10
1Elliot Duvert -03Turebergs FK2,00
2Jacob Thelander -03Ljungby FIK1,93
3Malte Edberg -03Bromma IF1,89
4Jonatan Borg -03Hammarby IF1,89
5Philip Bayer -03Mölndals AIK1,86
6Erik ForsbergSkellefteå AIK1,83
7Adam Svensson -03Malmö AI1,83
8Rikard Throgen-Hedin -03SK Bore1,75
9Sigge Lindell -03Mariestads AIF1,65
9Vincent Arousell -03Hässelby SK1,65
11Edvin Livak -03Bromma IF1,65
12Lukas Holm -03Gefle IF1,65
13Lucas Lorentzon -03IFK Göteborg1,60
Fabian Steene -03IF Kville0,00
Agustin Hilmersson -03IK Orient0,00


Lucas Lorentzon
Lukas Holm
Sigge Lindell
Malte Edberg
Jacob Thelander
Vincent Arousell
Edvin Livak
Philip Bayer
Fabian Steene
Agustin Hilmersson
Adam Svensson
Elliot Duvert
Rikard Throgen-Hedin
Jonatan Borg
Erik Forsberg
160 165 170 175 179 183 186 189 191 193 195 200 202
o   xxx
xxo xxo xxx
o   o   xxx
-   -   -   -   o   xo  o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   xxx
o   xo  xxx
-   -   -   o   o   xxo xo  xxx
-   -   -   -   x--
-   -   -   -   xxx
-   -   -   xo  xo  xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xo  o   o   o   xxx
o   o   xo  xxo xxx
-   o   o   xo  xo  xxo o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
    P16 STAV      2019-08-09
1Elliot Duvert -03Turebergs FK4,23
2Malte Edberg -03Bromma IF4,18
3Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad4,18
4Felix Nyberg -03Bromma IF4,13
5Sten Hagström -03Örgryte IS4,08
6Viktor Rydåker -03Alunda SK3,87
7Johan Sundgren -03Huddinge AIS3,63
8Maximilian Lennartsson -03FIF Gnistan3,49
9Johan Jurander -03Motala AIF3,35
Oliver Lundström -03KFUM Örebro0,00


Johan Jurander
Oliver Ellström
Oliver Lundström
Malte Edberg
Viktor Rydåker
Sten Hagström
Johan Sundgren
Maximilian Lennartsson
Felix Nyberg
Elliot Duvert
314 335 349 363 372 381 387 393 398 403 408 413 418 423 431
o   o   xxx
-   -   -   -   o   -   o   -   o   o   o   x   xo  xxx
-   -   -   -   xxx
-   -   -   -   -   o   o   -   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   xo  xxx
-   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xo  xo  xo  o   xxx
-   -   -   -   o   -   o   -   o   o   o   o   o   o   xxx
    P16 LÄNGD      2019-08-10
1David Thid -03Hammarby IF6,81
2Niklas Wall -03Hammarby IF6,79
3David Ulstein -03Mölndals AIK6,58
4Jacob Thelander -03Ljungby FIK6,55
5Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad6,54
6Jimmy Hellström -03Ullevi FK6,52
7Birck Wärnström -03Falu IK6,37
8Vincent Arousell -03Hässelby SK6,28
9Elias Lind -03Hässelby SK6,07
Oskari Peura -03Upsala IF0,00
Victor Hering -03Ullevi FK0,00

David Ulstein
Oskari Peura
Victor Hering
Jimmy Hellström
Elias Lind
Vincent Arousell
Birck Wärnström
Oliver Ellström
Niklas Wall
David Thid
Jacob Thelander
 477 -0,5   640 -0,7     x        469 -0,2   658 -0,3     x
   x
   x          x          x
 647 +0,3     x          x        637 +0,4   649 +0,0   652 +0,0
 593 +0,0   607 +0,0   589 -1,0
 614 -0,6   567 -1,6   598 +0,3   610 +1,5     x        628 +0,0
 635 +0,0   613 +0,0   637 +0,4   633 +0,3     x        629 +1,0
 642 -0,1   653 +2,1   638 +0,1   628 -0,2   654 +0,0     x
   x          x        637 +1,3   646 +0,0   635 +1,2   679 +0,0
 681 +0,0     -        673 +0,0     -          -          x
 655 +0,0   640 +0,0   626 -0,3   637 +0,0   647 +0,0   643 +1,0
    P16 LÄNGD kvalpool1      2019-08-09
1Vincent Arousell -03Hässelby SK6,56Final
2Birck Wärnström -03Falu IK6,46Final
3Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad6,44Final
4Jimmy Hellström -03Ullevi FK6,42Final
5Jacob Thelander -03Ljungby FIK6,31Final
6Elias Lind -03Hässelby SK6,24Final
7Fabian Steene -03IF Kville6,14Final
8Malte Edvardsson -03Bollnäs FIK6,13
9Lucas Lorentzon -03IFK Göteborg6,02
10Kasper Hammarlund -03Alunda SK5,99
11Edvin Livak -03Bromma IF5,88
Noa Skomorowski -03Kvarnsveden GoIF0,00

Jacob Thelander
Vincent Arousell
Elias Lind
Noa Skomorowski
Fabian Steene
Birck Wärnström
Jimmy Hellström
Oliver Ellström
Lucas Lorentzon
Edvin Livak
Malte Edvardsson
Kasper Hammarlund
 598 +0,3   631 +0,0     -
 656 +1,2     -          -
 624 +2,4   618 +0,0   601 +0,0
   x          x          x
 427 +0,2   587 +0,0   614 -1,8
 569 +0,4   597 -1,3   646 -0,9
 642 +0,1     -          -
 644 +0,0     -          -
 556 +0,0   569 +0,0   602 -1,2
 574 +0,0   564 +0,0   588 -0,7
 585 +0,0   598 +0,0   613 +0,0
 593 +0,0   599 +0,0   480 +0,0
    P16 LÄNGD kvalpool2      2019-08-09
1Niklas Wall -03Hammarby IF6,68Final
2David Ulstein -03Mölndals AIK6,55Final
3David Thid -03Hammarby IF6,48Final
4Victor Hering -03Ullevi FK6,30Final
5Oskari Peura -03Upsala IF6,18Final
6Ville Makslahti -03Luleå Friidrott5,96
7Sigge Lindell -03Mariestads AIF5,75
8Nicholas Thoong -03IFK Göteborg5,03
9Samuel Ekelund -03Eslövs AI3,87
10Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS2,71
Viktor Rydåker -03Alunda SK0,00
Hugo Holmlund -03Hammarby IF0,00

Victor Hering
Ville Makslahti
Sigge Lindell
Nicholas Thoong
David Ulstein
Viktor Rydåker
Niklas Wall
Joakim Hellbratt
Hugo Holmlund
Samuel Ekelund
Oskari Peura
David Thid
 600 -1,9   630 -3,2     -
 564 -2,1   583 -2,1   596 -0,2
 575 -0,8   556 -1,8     x
 401 -2,0   471 -1,8   503 -2,2
   x        655 +0,0     -
   x          x          -
 668 +0,0     -          -
   x        271 +0,8     x
   x          x          x
 387 -0,3     x          x
   x        618 +0,0     x
 648 -1,5     -          -
    P16 TRESTEG      2019-08-11
1Niklas Wall -03Hammarby IF13,50
2David Thid -03Hammarby IF13,47
3Victor Hering -03Ullevi FK13,21
4Elias Lind -03Hässelby SK13,12
5Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad13,04
6Noa Skomorowski -03Kvarnsveden GoIF12,56
7Malte Edwardsson -03Bollnäs FIK12,37
8Maximilian Lennartsson -03FIF Gnistan11,97
9Mattias Carman -03Örgryte IS11,90
10Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS11,85
11Sigge Lindell -03Mariestads AIF11,54
12Emil Sörqvist -03Huddinge AIS11,52
13Arvid Klingberg -03Kvarnsveden GoIF11,11

Arvid Klingberg
Sigge Lindell
Emil Sörqvist
Joakim Hellbratt
Noa Skomorowski
Mattias Carman
Malte Edwardsson
Maximilian Lennartsson
Oliver Ellström
Elias Lind
Victor Hering
Niklas Wall
David Thid
1111 +2,7  1070 +2,5     x
   x       1154 +3,7  1082 +2,0
   x       1152 +1,6  1124 +1,0
   x          x       1185 +3,1
1170 +3,3     x       1218 +2,7  1194 +2,8  1203 +2,9  1256 +3,1
1149 +3,1  1190 +2,0  1160 +1,3
1237 +1,7  1210 +2,8  1174 +2,3  1169 +4,7  1213 +2,2  1196 +1,3
1164 +2,1  1197 +3,3  1180 +0,5  1181 +4,0  1176 +6,1  1171 +1,9
1254 +1,9  1294 +3,5  1291 +3,2     -          -       1304 +4,6
1268 +0,9  1312 +2,2     x          -          -          -
1282 +2,1  1316 +2,4     x          x       1294 +2,0  1321 +2,8
   x       1326 +3,3     x       1276 +3,5  1336 +2,1  1350 +4,4
   x          x       1347 +1,7     -          -          -
    P16 KULA 5,0      2019-08-11
1Jesper Ahlin -03Turebergs FK16,89
2Olle Hübert -03IK Heros15,19
3Martin Sundberg -03Hammarby IF14,94
4Elias Lind -03Hässelby SK14,47
5Teo Paganus -03Turebergs FK13,85
6Tushar Nyqvist -03Råby-Rekarne FIF13,81
7Viktor Wall -03Hammarby IF13,39
8Noa Skomorowski -03Kvarnsveden GoIF12,84
9Filip Aasa -03Habo FIF-0412,83
10Pontus Lindell -03Upsala IF12,78
11Viktor Rydåker -03Alunda SK12,75
12André Bergenhem -03IFK Halmstad12,68
13Felix Jordebrandt -03IF Kville12,37
14Albin Silén -03Strands IF12,02
15Filip Nilsson -03Ystads IF Friidrott10,96
16Wille Öhman -03IF Rigor10,69

Viktor Wall
Noa Skomorowski
Felix Jordebrandt
Viktor Rydåker
Jesper Ahlin
Wille Öhman
Elias Lind
Filip Aasa
André Bergenhem
Tushar Nyqvist
Martin Sundberg
Teo Paganus
Pontus Lindell
Filip Nilsson
Olle Hübert
Albin Silén
1288  1221  1202  1339     x  1324
1130  1284     x     x     x     -
1237     x  1234
   x  1242  1275
1689     x     x     x     x     x
1018  1069  1014
1447  1374  1350  1361     x     x
1229     x  1283
1265  1244  1268
1308  1312  1280  1291  1357  1381
1373  1430     x  1494  1406     x
1329  1329     x  1385  1376  1371
1240     x  1278
1096  1087  1088
1474  1519     x     x  1505     x
1202  1165     x
    P16 DISKUS 1,5      2019-08-09
1Melker Alvertsson -03Brännans FF46,46
2Jesper Ahlin -03Turebergs FK46,38
3Teo Paganus -03Turebergs FK44,76
4Olle Hübert -03IK Heros44,63
5Albin Silén -03Strands IF43,79
6Fredrik Frunck -03Turebergs FK43,62
7Martin Sundberg -03Hammarby IF41,27
8Max Andersson -03Eslövs AI41,10
9André Bergenhem -03IFK Halmstad40,57
10Rikard Throgen-Hedin -03SK Bore40,34
11Pontus Lindell -03Upsala IF38,68
12Filip Aasa -03Habo FIF-0438,42
13Elias Lind -03Hässelby SK37,96
14August Schmidt -03Mälarhöjdens IK36,63
15Patrik Bergstrand -03IFK Halmstad36,49
16Hugo Kajsjö -03IK Lerum Friidrott33,76
17Noa Skomorowski -03Kvarnsveden GoIF33,57
18Linus Olofsson -03Boden FI32,64
19Arvid Klingberg -03Kvarnsveden GoIF31,58
20Axel Olausson -03IF Kville31,37
21Wille Öhman -03IF Rigor26,54

Hugo Kajsjö
Albin Silén
Max Andersson
Linus Olofsson
Martin Sundberg
Patrik Bergstrand
Teo Paganus
Noa Skomorowski
Filip Aasa
Rikard Throgen-Hedin
Pontus Lindell
Elias Lind
Olle Hübert
August Schmidt
Wille Öhman
Jesper Ahlin
André Bergenhem
Fredrik Frunck
Arvid Klingberg
Axel Olausson
Melker Alvertsson
3376     x     x
4379  4236  4001     x     x  4360
4110     x     x     x     x     x
   x     x  3264
4016     x  4127     x     x     x
   x  3649     x
4369     x  4326     x  4476  4200
3357     x     x
3509  3359  3842
4034  3626  3389
3726  3579  3868
3796  3782     x
   x     x  4463     x     x  3948
   x     x  3663
2529  2654     x
3985     x  4292  3509     x  4638
3508  3479  4057
3809     x  4362     x     x     x
   x     x  3158
3137     x  2983
3998  4321  4459     x  4646  4563
    P16 SLÄGGA 5,0      2019-08-10
1Leo Bystedt -03Västerås FK62,76
2Fredrik Frunck -03Turebergs FK54,91
3Jesper Ahlin -03Turebergs FK52,55
4Alexander Lindefalk -03Hammarby IF50,06
5Filip Aasa -03Habo FIF-0447,94
6Albin Silén -03Strands IF46,70
7Tushar Nyqvist -03Råby-Rekarne FIF45,40
8Maximilian Lennartsson -03FIF Gnistan42,29
9Wille Öhman -03IF Rigor38,60
10André Bergenhem -03IFK Halmstad36,94
11Hugo Kajsjö -03IK Lerum Friidrott33,80
Viktor Rydåker -03Alunda SK0,00

Fredrik Frunck
Wille Öhman
Maximilian Lennartsson
Alexander Lindefalk
Filip Aasa
Tushar Nyqvist
Hugo Kajsjö
Albin Silén
Viktor Rydåker
André Bergenhem
Leo Bystedt
Jesper Ahlin
   x  5491     x     x  5300     x
3860     x     x
4229  4079  4187  4103  4141  3704
4879     x  4885     x     x  5006
   x  4794  4589     x     x     x
4187  4340  4534  4540  4307     x
3182  3380     x
4435  4670  4412  4629  4635  4519
   x     x     x
3435  3694     x
   x     x  5729  5977  6276  6261
5111  5143  5019  5137  5255  5092
    P16 SPJUT 700      2019-08-11
1Max Andersson -03Eslövs AI60,95
2Fredrik Frunck -03Turebergs FK49,29
3André Bergenhem -03IFK Halmstad47,47
4Patrik Bergstrand -03IFK Halmstad47,18
5Elliot Duvert -03Turebergs FK42,65
6Albin Silén -03Strands IF40,41
7Filip Nilsson -03Ystads IF Friidrott39,61
8Arvid Klingberg -03Kvarnsveden GoIF36,21

Patrik Bergstrand
Elliot Duvert
Arvid Klingberg
Albin Silén
Filip Nilsson
André Bergenhem
Max Andersson
Fredrik Frunck
4718     x  4433  4172  4226  3901
4265  4061     x     x     x  4088
   x     x  3621     x     x     x
   x  3827     x  4041  3951     x
3597  3702  3848  3409  3950  3961
   x  3967  4747  4369  4223  4381
5884  6095  6023     x  5804     x
   x     x  4929  4298  4085  4277
    P15 80 M  HEAT 1  Vind +0,7  2019-08-09
1Philip Tennhed -04Råby-Rekarne FIF9,38Semi
2Alex Apelgrim -04Örgryte IS9,39Semi
3Lucas Lindberg -04Hässelby SK9,51Semi
4Alvin Rask -04Alunda SK9,78Semi
5Adam Eriksson -04Hanvikens SK10,02

    P15 80 M  HEAT 2  Vind +1,3  
1Edvin Assarsson -04Eslövs AI9,25Semi
2Arvid Borg -04Nyköpings BIS9,53Semi
3Anton Björklund-Singh -04IFK Göteborg9,60Semi
4Daniel Hultén -04Sävedalens AIK9,79Semi
5Vilgot Elfström -04Linköpings GIF10,04

    P15 80 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Jonatan Lindh -04IK Hakarpspojkarna9,47Semi
2Isak Holgersson -04IFK Lund9,57Semi
3Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI9,86
4Jonathan Appel -04Linköpings GIF9,91
5Douglas Goldén -04Katrineholms SK9,99

    P15 80 M  HEAT 4  Vind -0,5  
1Kristoffer Andersson -04Falu IK9,48Semi
2Erik Erlandsson -04IFK Lund9,55Semi
3Johannes Lundqvist -04Ullevi FK9,80
4Tristan Heno -04IFK Göteborg9,80
5Alfred Sandström -04IFK Mora FIK10,34

    P15 80 M  SEMIFINAL 1  Vind -1,7  2019-08-09
1Jonatan Lindh -04IK Hakarpspojkarna9,45Final
2Philip Tennhed -04Råby-Rekarne FIF9,56Final
3Erik Erlandsson -04IFK Lund9,68Final
4Arvid Borg -04Nyköpings BIS9,69
5Anton Björklund-Singh -04IFK Göteborg9,78
6Alvin Rask -04Alunda SK9,89

    P15 80 M  SEMIFINAL 2  Vind -2,2  
1Edvin Assarsson -04Eslövs AI9,50Final
2Kristoffer Andersson -04Falu IK9,57Final
3Alex Apelgrim -04Örgryte IS9,67Final
4Isak Holgersson -04IFK Lund9,84
5Lucas Lindberg -04Hässelby SK9,87
6Daniel Hultén -04Sävedalens AIK10,16

    P15 80 M  FINAL  Vind -0,8  2019-08-09
1Edvin Assarsson -04Eslövs AI9,24
2Kristoffer Andersson -04Falu IK9,34
3Jonatan Lindh -04IK Hakarpspojkarna9,53
4Philip Tennhed -04Råby-Rekarne FIF9,55
5Alex Apelgrim -04Örgryte IS9,56
6Erik Erlandsson -04IFK Lund9,64

    P15 300 M  HEAT 1    2019-08-10
1Olle Billgren -04Hellas FK36,94Final
2Erik Erlandsson -04IFK Lund37,46Final
3Jonathan Appel -04Linköpings GIF38,00Final
4Jonatan Lindh -04IK Hakarpspojkarna38,03
5Tristan Heno -04IFK Göteborg38,98
6Gustav Thyrman -04IF Rigor39,10

    P15 300 M  HEAT 2    
1Gustav Brasch -04Wärnamo SK37,46Final
2Isak Holgersson -04IFK Lund37,58Final
3Viktor Skoglund -04Danderyds SK37,76Final
4Erik Skoglund -04Danderyds SK38,18
5Alvin Rask -04Alunda SK39,22
6Anton Björklund-Singh -04IFK Göteborg39,23

    P15 300 M  FINAL    2019-08-11
1Olle Billgren -04Hellas FK36,65
2Viktor Skoglund -04Danderyds SK37,09
3Erik Erlandsson -04IFK Lund37,56
4Jonathan Appel -04Linköpings GIF38,16
5Isak Holgersson -04IFK Lund38,52
6Gustav Brasch -04Wärnamo SK41,35

    P15 800 M  HEAT 1    2019-08-09
1Erik Skoglund -04Danderyds SK2.08,47Final
2Oskar Davidsson -04Varbergs GIF2.08,49Final
3Vilmer Andersson -04Trollhättan FIK2.08,71
4Axel Månsson -04Hanvikens SK2.09,01
5Valter Kjellberg -04Turebergs FK2.13,61
6Martin Jarlbäck -04Mölndals AIK2.21,44

    P15 800 M  HEAT 2    
1Jonathan Grahn -04Mölndals AIK2.06,43Final
2Luke Brickhill -04Malmö AI2.06,67Final
3Modou L Bah -04Malmö AI2.06,85Final
4Oden Grahn-Goles -04IFK Göteborg2.07,47Final
5Elias Boman -04Hässelby SK2.10,48
6Conor Hogan -04Turebergs FK2.11,31

    P15 800 M  HEAT 3    
1Viktor Skoglund -04Danderyds SK2.11,31Final
2Jonas Magnusson -04Hälle IF2.11,39Final
3Ludvig Jaasund -04Västerås FK2.12,32
4Benjamin Edman-04Umedalens IF2.16,53
5Noel Edvinsson -04IF Göta Karlstad2.18,71
6Robin Turan -04IFK Göteborg2.26,01

    P15 800 M  FINAL    2019-08-10
1Jonathan Grahn -04Mölndals AIK2.01,44
2Viktor Skoglund -04Danderyds SK2.02,70
3Erik Skoglund -04Danderyds SK2.03,32
4Jonas Magnusson -04Hälle IF2.03,76
5Modou L Bah -04Malmö AI2.04,44
6Luke Brickhill -04Malmö AI2.05,92
7Oden Grahn-Goles -04IFK Göteborg2.07,53
8Oskar Davidsson -04Varbergs GIF2.09,74

    P15 2000 M      2019-08-09
1Jonathan Grahn -04Mölndals AIK6.00,64
2Benjamin Edman -04Umedalens IF6.02,71
3Nils Olsson -04IK Lerum Friidrott6.04,09
4Linus Jansson -04Hässelby SK6.12,41
5Tobias Pettersson -04Hammarby IF6.13,59
6Philip Frick -04Örgryte IS6.23,52
7Hugo Örn -04IF Start6.25,94
8Marlon Tollefors -04Hässelby SK6.30,55
9Martin Jarlbäck -04Mölndals AIK6.51,68

    P15 1500 M HINDER      2019-08-11
1Philip Frick -04Örgryte IS4.40,92
2Linus Jansson -04Hässelby SK4.45,39
3Nils Olsson -04IK Lerum Friidrott4.45,41
4Tobias Pettersson -04Hammarby IF4.47,86
5Valter Kjellberg -04Turebergs FK5.02,78
6Oden Grahn-Goles -04IFK Göteborg5.04,68
7Axel Månsson -04Hanvikens SK5.11,44
8Vilmer Andersson -04Trollhättan FIK5.11,69
9Noel Edvinsson -04IF Göta Karlstad5.15,44
10David Adolfsson -04Tingbergs AIS5.19,92
11Olle Staaf -04Linköpings GIF5.21,68
12Tim Tompsett -04Örgryte IS5.22,38
-Modou L Bah -04Malmö AIDNF

    P15 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind -2,4  2019-08-11
1Gustav Brasch -04Wärnamo SK11,15Final
2Isac Svensson -04IFK Halmstad11,44Final
3Kristoffer Andersson -04Falu IK11,72Final
4Joseph Lindvall-04Malmö AI11,74
5Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI12,55
6David Höglund -04Huddinge AIS12,66

    P15 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind -3,1  
1Linus Jonsson -04Hässelby SK11,58Final
2David Steinberg -04Bromma IF11,70Final
3Noel Rudberg -04Linköpings GIF12,02
4Lukas Forss -04Upsala IF12,40
5Lucas Lindberg -04Hässelby SK12,47

    P15 80 M HÄCK  HEAT 3  Vind -2,6  
1Edvin Assarsson -04Eslövs AI11,09Final
2Olle Billgren -04Hellas FK11,80
3Hugo Winther -04Turebergs FK12,16
4Elias Boman -04Hässelby SK12,32
5Hannes Hertzman -04IFK Växjö12,86
-Oscar Niklasson -04Hanvikens SKDNF

    P15 80 M HÄCK  FINAL  Vind -1,3  2019-08-11
1Edvin Assarsson -04Eslövs AI10,73
2Gustav Brasch -04Wärnamo SK11,12
3Isac Svensson -04IFK Halmstad11,23
4Linus Jonsson -04Hässelby SK11,36
5Kristoffer Andersson -04Falu IK11,44
6David Steinberg -04Bromma IF11,61

    P15 300 M HÄCK  HEAT 1    2019-08-09
1Gustav Brasch -04Wärnamo SK41,10Final
2David Steinberg -04Bromma IF41,39Final
3Gustav Nylander -04Malmö AI41,41Final
4Hugo Winther -04Turebergs FK42,21Final
-Viggo Andersson -04Ullevi FKDNS

    P15 300 M HÄCK  HEAT 2    
1Olle Billgren -04Hellas FK40,25Final
2Ludvig Jaasund -04Västerås FK43,26Final
3Lucas Lindberg -04Hässelby SK44,10
4Felix Johansson -04Huddinge AIS44,65
-Felix Ridderstråle -04Piteå IFDNF

    P15 300 M HÄCK  FINAL    2019-08-10
1Olle Billgren -04Hellas FK38,79
2Gustav Brasch -04Wärnamo SK39,34
3David Steinberg -04Bromma IF41,14
4Gustav Nylander -04Malmö AI41,95
5Hugo Winther -04Turebergs FK42,63
6Ludvig Jaasund -04Västerås FK44,14

    P15 HÖJD      2019-08-10
1Melwin Lycke Holm -04Kils AIK2,01
2Ludvig Jaasund -04Västerås FK1,85
3Rufus Arvén -04Hellas FK1,83
4Albin Coster -04Örgryte IS1,79
5Linus Öhman -04Strands IF1,73
6Alexander Ludwigs -04Danderyds SK1,73
7Sebastian Cabanas Andersson -04Turebergs FK1,70
8Ludvig Granberg -04Huddinge AIS1,70
8Valter Kjellberg -04Turebergs FK1,70
10Hannes Hertzman -04IFK Växjö1,70
11Felix Johansson -04Huddinge AIS1,67
12Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI1,67
13Gustav Thyrman -04IF Rigor1,63
14Jesper Unander -04Sundsvalls FI1,59


Sebastian Cabanas Andersson
Rufus Arvén
Felix Johansson
Ludvig Jaasund
Gustav Thyrman
Ludvig Granberg
Jesper Unander
Linus Öhman
Casper Bergstrand
Albin Coster
Melwin Lycke Holm
Valter Kjellberg
Hannes Hertzman
Alexander Ludwigs
147 153 159 163 167 170 173 175 177 179 181 183 185 187 190 196 201 206
-   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   -   xo  o   o   o   xo  xo  xo  x   xx
-   -   o   o   o   xxx
-   -   -   o   -   o   o   o   xo  o   o   o   o   xxx
-   o   xo  xxo xxx
-   -   o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   o   xo  o   xxo o   o   xxx
-   -   o   -   o   -   o   -   o   -   o   -   o   -   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xo  xo  xxx
-   o   xo  xo  xxo xo  xxx
-   o   o   o   o   xo  xo  xxx
    P15 STAV      2019-08-09
1Felix Steene -04IF Kville4,00
2Gustav Thyrman -04IF Rigor3,38
3Christof Neib -04Sundsvalls FI3,33
4Eric Mathier -04Huddinge AIS3,19
5Sebastian Braunias -04IFK Växjö3,09
6David Axelsson -04Upsala IF2,85
7Jesper Unander -04Sundsvalls FI2,20
Joesph Lindvall -04Malmö AI0,00
William Asker -04Örgryte IS0,00


Eric Mathier
Sebastian Braunias
Felix Steene
Joesph Lindvall
Jesper Unander
Gustav Thyrman
Christof Neib
David Axelsson
William Asker
220 237 254 271 285 299 309 319 326 333 338 343 348 358 368 373 378 391 400 405
-   -   -   o   xo  o   o   o   xxx
-   -   -   o   xo  xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   xo  o   -   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   xxx
xo  xxx
-   -   -   -   o   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   xxo xo  xo  o   xxx
-   -   -   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   xxx
    P15 LÄNGD      2019-08-10
1Melwin Lycke Holm -04Kils AIK7,11
2Kristoffer Andersson -04Falu IK6,72
3Oscar Niklasson -04Hanvikens SK6,62
4Isac Svensson -04IFK Halmstad6,51
5Linus Jonsson -04Hässelby SK6,27
6Alex Apelgrim -04Örgryte IS6,16
7Felix Steene -04IF Kville6,13
8Alexander Ludwigs -04Danderyds SK6,10
9Albin Coster -04Örgryte IS6,09
10Noel Rudberg -04Linköpings GIF5,93
11Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI5,81
12Edvin Gustafsson -04Upsala IF5,65

Alex Apelgrim
Edvin Gustafsson
Felix Steene
Noel Rudberg
Linus Jonsson
Albin Coster
Kristoffer Andersson
Casper Bergstrand
Oscar Niklasson
Melwin Lycke Holm
Isac Svensson
Alexander Ludwigs
 610 +0,0   616 +1,7     x +1,4     x +1,2     x +1,0     x +0,0
   x -0,4   565 +0,7     x +0,6
 601 +0,0   613 +1,0   582 +0,0   565 +0,0     x        539 -1,5
 574 +0,9   593 +1,9   579 +1,3
 618 +1,3   610 +0,0   627 +3,9   614 +2,4   602 +0,0   612 +0,0
 582 +2,0   595 +1,7   609 +2,4
 628 +0,2   664 +1,6   672 +1,5   649 +0,9   586 +1,2   656 +1,6
   x -0,7   581 +0,3   545 +1,5
 628 +2,9   499 +0,4   662 +1,1   658 +4,3   620 +1,7   662 +2,6
 711 +1,4   703 +1,8   699 +2,6   653 +0,0     -          -
 649 +1,9   651 +1,8   609 +0,2   626 +1,3   608 +1,4   608 -1,6
 610 +1,7   609 +0,0     x +1,7   563 +0,9     -          -
    P15 LÄNGD kvalpool1      2019-08-09
1Kristoffer Andersson -04Falu IK6,45Final
2Linus Jonsson -04Hässelby SK6,08Final
3Alexander Ludwigs -04Danderyds SK6,01Final
4Noel Rudberg -04Linköpings GIF5,96Final
5Edvin Gustafsson -04Upsala IF5,86Final
6Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI5,86Final
7Douglas Goldén -04Katrineholms SK5,80
8Sebastian Cabanas Andersson -04Turebergs FK5,63
9Lukas Forss -04Upsala IF5,62
10Felix Ridderstråle -04Piteå IF5,59
11Joel Borman -04Huddinge AIS5,58
12Nils Brakander -04IFK Göteborg5,46
13Ludvig Granberg -04Huddinge AIS5,39
14Vilgot Elfström-04Linköping GIF5,11

Edvin Gustafsson
Nils Brakander
Linus Jonsson
Lukas Forss
Felix Ridderstråle
Noel Rudberg
Douglas Goldén
Casper Bergstrand
Kristoffer Andersson
Joel Borman
Alexander Ludwigs
Sebastian Cabanas Andersson
Vilgot Elfström-04
Ludvig Granberg
 586 +0,0   578 -0,1   578 -1,3
 529 +0,0   546 +0,0   526 -1,3
 608 -0,1     -          -
   x          x        562 -0,6
   x        559 -1,0   377 -1,2
 583 +0,0   566 -0,9   596 -1,6
 578 +0,0   575 -1,6   580 -1,5
 558 -0,6   532 -1,3   586 -1,6
 645 -2,4     -          -
   x        549 -2,4   558 -1,5
 562 -0,9   580 -1,8   601 -1,6
 505 -1,7   563 +0,0   535 -1,1
 511 -1,0     x          x
 525 -0,4   539 -2,2   527 -1,4
    P15 LÄNGD kvalpool2      2019-08-09
1Melwin Lycke Holm -04Kils AIK6,56Final
2Isac Svensson -04IFK Halmstad6,47Final
3Oscar Niklasson -04Hanvikens SK6,24Final
4Alex Apelgrim -04Örgryte IS5,96Final
5Albin Coster -04Örgryte IS5,82Final
6Felix Steene -04IF Kville5,81Final
7Philip Karlsson -04Ullevi FK5,76
8Sixten Hjalmarsson -04IFK Helsingborg5,74
9Philip Tennhed -04Råby-Rekarne FIF5,56
10Viggo Berlin -04Spårvägens FK5,47
11Alvin Rask -04Alunda SK4,95
12Hannes Hertzman -04IFK Växjö4,75

Albin Coster
Hannes Hertzman
Philip Tennhed
Melwin Lycke Holm
Oscar Niklasson
Philip Karlsson
Viggo Berlin
Felix Steene
Alex Apelgrim
Isac Svensson
Sixten Hjalmarsson
Alvin Rask
 558 +0,0   582 +0,0     x
 456 +0,0   460 +0,0   475 -1,8
 552 -0,3   556 +0,0   534 -1,0
 656 -0,7     -          -
 590 -1,4   624 -1,4     -
 551 -1,1   553 +0,0   576 -0,9
 547 +0,0   539 -1,3     x
 579 +0,0   581 +0,0     -
 596 -0,4     -          -
 647 -0,5     -          -
 565 +0,0   574 -0,3   564 -1,7
 495 +0,0   395 +0,0   389 -0,6
    P15 TRESTEG      2019-08-11
1Melwin Lycke Holm -04Kils AIK14,13
2Aron Swartz -04Östersunds GIF13,27
3Linus Jonsson -04Hässelby SK13,01
4Oden Grahn-Goles -04IFK Göteborg12,64
5Douglas Goldén -04Katrineholms SK12,60
6Felix Ridderstråle -04Piteå IF12,29
7Elias Boman -04Hässelby SK12,28
8Joel Borman -04Huddinge AIS12,27
9Philip Karlsson -04Ullevi FK12,23
10Christof Neib -04Sundsvalls FI12,23
11Edvin Gustafsson -04Upsala IF11,93
12Sebastian Cabanas Andersson -04Turebergs FK11,79
13Viggo Berlin -04Spårvägens FK11,54
14Johannes Lundqvist -04Ullevi FK11,34
15Viggo Andersson -04Ullevi FK10,39

Viggo Berlin
Viggo Andersson
Christof Neib
Felix Ridderstråle
Joel Borman
Sebastian Cabanas Andersson
Philip Karlsson
Elias Boman
Douglas Goldén
Edvin Gustafsson
Oden Grahn-Goles
Linus Jonsson
Johannes Lundqvist
Aron Swartz
Melwin Lycke Holm
1154 +2,0     x       1094 +2,2
   x        931 +2,2  1039 +1,8
   x       1223 +0,9  1133 +2,7
1229 +3,1  1222 +1,7  1100 +1,8  1112 +2,5  1128 +2,0     -
1227 +2,2  1216 +3,2  1176 +1,9     x        968 +2,0  1181 +1,2
1179 +0,0  1179 +2,6     x
1223 +1,3  1184 +2,1  1206 +2,4
1228 +1,5  1227 +3,3  1226 +1,9  1170 +3,4     x       1141 +2,3
   x       1246 +2,0  1247 +1,7  1251 +1,0  1231 +2,8  1260 +1,1
1168 +1,3  1179 +1,8  1193 +0,4
   x       1264 +0,5  1247 +1,9     x          x       1252 +2,0
1301 +3,6  1296 +2,8  1110 +4,3     -          x          -
1134 +2,2     -          -
   x       1327 +5,7     x          -          x          -
1396 +2,9  1413 +3,1  1347 +2,8     -          -          -
    P15 KULA 4,0      2019-08-11
1Oscar Niklasson -04Hanvikens SK16,58
2Leo Zikovic -04IF Kville15,10
3Hugo Karsamo -04Skruvs IF15,09
4Viggo Berlin -04Spårvägens FK13,48
5Oliver Sonnerup -04Brattås CK12,94
6Alexander Karlsson -04Skruvs IF12,72
7Adam Hellbom -04Falu IK12,69
8Ted Lennartsson -04Kalmar SK12,12
9Filip Lindlöf -04Piteå IF12,04
10Ludwig Wallén -04Bromma IF11,33
11Lukas Lindbladh -04Åhus FIK10,73

Lukas Lindbladh
Adam Hellbom
Filip Lindlöf
Hugo Karsamo
Viggo Berlin
Ted Lennartsson
Leo Zikovic
Ludwig Wallén
Alexander Karlsson
Oscar Niklasson
Oliver Sonnerup
1055  1073     x
1219  1254  1269     x  1257     x
1204  1195  1181
1486  1409  1468  1508  1447  1509
1245  1160  1235     x  1348  1302
1097     x  1212  1120  1059  1134
1510  1494  1484     x  1391  1478
1128  1086  1133
   x  1272  1210  1220  1222     x
1531  1583  1526  1658  1521  1565
1213  1294  1215  1240  1157  1217
    P15 DISKUS 1,0      2019-08-10
1Filip Sundin -04IF Göta Karlstad46,65
2Alexander Karlsson -04Skruvs IF43,77
3Joesph Lindvall -04Malmö AI43,75
4Adam Eriksson -04Hanvikens SK41,59
5Hugo Karsamo -04Skruvs IF41,34
6Linus Jonsson -04Hässelby SK41,09
7Linus Öhman -04Strands IF38,67
8Ted Lennartsson -04Kalmar SK36,88
9David Höglund -04Huddinge AIS36,51
10Mille Edwardsson -04Bollnäs FIK35,91
11Oliver Sonnerup -04Brattås CK35,56
12Max Fors -04Upsala IF35,12
13Lukas Lindbladh -04Åhus FIK34,12
14Elias Boman -04Hässelby SK33,51
15Eliot Gustavsson -04Örgryte IS30,94
16Kalle Aldskogius -04Hammarby IF30,30
Noel Rudberg -04Linköpings GIF0,00
Viktor Rönqvist -04Brännans FF0,00

Eliot Gustavsson
Max Fors
Elias Boman
Adam Eriksson
Filip Sundin
Linus Jonsson
Joesph Lindvall
Ted Lennartsson
Hugo Karsamo
Noel Rudberg
Mille Edwardsson
Viktor Rönqvist
Alexander Karlsson
David Höglund
Oliver Sonnerup
Linus Öhman
Lukas Lindbladh
Kalle Aldskogius
   x  3094     x
   x  3512     x
   x     x  3351
   x  3323  3915     x  4159     x
3966  3724     x     x  4665  3941
3552     x  3871     x  4109     -
   x  4315     x  4375     x  4273
3672     x  3272  3688  3577  3572
   x     x  4108     x  4134     x
   x     x     x
3591     x     x
   x     x     x
4377     x  4224     x     x     x
   x     x  3651
3342  3556  3026
   x  3867     x     x  3692     x
   x  2631  3412
   x  3030     x
    P15 SLÄGGA 4,0      2019-08-09
1Max Fors -04Upsala IF54,28
2Alexander Karlsson -04Skruvs IF50,74
3Adam Hellbom -04Falu IK46,03
4Mille Edwardsson -04Bollnäs FIK44,80
5Lukas Lindbladh -04Åhus FIK44,27
6Jacob Johansson -04Varbergs GIF41,39
7David Axelsson -04Upsala IF39,03
8Hugo Karsamo -04Skruvs IF35,82
9Alfred Sandström -04IFK Mora FIK30,25
Oscar Niklasson -04Hanvikens SK0,00
David Höglund -04Huddinge AIS0,00

Alfred Sandström
Mille Edwardsson
Max Fors
Lukas Lindbladh
Hugo Karsamo
Alexander Karlsson
Adam Hellbom
Jacob Johansson
Oscar Niklasson
David Höglund
David Axelsson
2753  3025     x
4480     x  4477     x  4336     x
5428     x     x  5054     x     x
4157  4345  4427     x     x     x
1205  3582     x     x     x     x
   x  5074     x     x     x  4917
4160  4229  4135     x  4322  4603
   x     x  4139     x     x     x
   x     x     x
   x     x     x
   x  3903  3872  3856     x     x
    P15 SPJUT 600      2019-08-11
1Noel Rudberg -04Linköpings GIF56,15
2Hugo Karsamo -04Skruvs IF52,12
3Filip Sundin -04IF Göta Karlstad50,13
4Joesph Lindvall -04Malmö AI46,09
5Filip Lindlöf -04Piteå IF45,83
6Max Fors -04Upsala IF45,24
7Oscar Niklasson -04Hanvikens SK44,41
8Alexander Karlsson -04Skruvs IF40,35
9David Axelsson -04Upsala IF38,69
10Kalle Aldskogius -04Hammarby IF38,49
11Ludwig Wallén -04Bromma IF36,71
12Sixten Hjalmarsson -04IFK Helsingborg33,04
13Carl Ekberg -04Sävedalens AIK29,79

Noel Rudberg
Max Fors
Alexander Karlsson
Filip Lindlöf
Sixten Hjalmarsson
David Axelsson
Hugo Karsamo
Kalle Aldskogius
Joesph Lindvall
Filip Sundin
Oscar Niklasson
Carl Ekberg
Ludwig Wallén
4111  3833  5217  4881     -  5615
3735  4099  4512  4362  4524  4400
4035  3645  3559  3775  3670     x
4140  3785  4403  4347  4105  4583
3103  3304  3025
3869  3817     x
5212     x  4797     x     x     x
3849     x     x
4609     x     -     -     -     -
   x  4237  4607  4661  5013  4582
4271     x  4441     x     -     x
2979  2561  2778
3592  3324  3671
    F16 100 M  HEAT 1  Vind -1,1  2019-08-09
1Ida Staafgård -03Malmö AI12,70Semi
2Lisen Rignell -03Bromma IF12,87Semi
3Thea Ädling Ring -03IFK Mora FIK13,16
4Julia Håkansson -03Spårvägens FK13,32
5Alessia Balla -03Finspångs AIK14,00
6Shirin Husseini -03Håfreströms IF14,86

    F16 100 M  HEAT 2  Vind -1,4  
1Katharina Gråman -03Tyresö FK12,65Semi
2Tindra Frykholm -03Glanshammar IF12,93Semi
3Sofia Björkman -03IF Kville13,08Semi
4Tova Gabrielsson -03Täby IS13,27
5Engla Grafström Andersson -03Sundsvalls FI13,43
6Titti Ewertzh -03IFK Helsingborg13,58

    F16 100 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Wilma Svenson -03Oskarshamns SK12,55Semi
2Joy Thulin -03Malmö AI12,75Semi
3Emma Gerdes -03Åhus FIK13,00Semi
4Moa Nyström -03Turebergs FK13,15Semi
5Daga Indebetou -03IFK Lund13,16
6Mimmi Sebestyen -03Örgryte IS13,54

    F16 100 M  HEAT 4  Vind -0,3  
1Alexandra Rosengren -03Huddinge AIS12,80Semi
2Justina Esangbedo -03Kvarnsveden GoIF12,85Semi
3Beata Edelholm -03Hammarby IF13,07Semi
4Tova Möllerström -03Eslövs AI13,34
5Isabelle Pettersson -03Tullinge FIF13,54
6Ella Feldthusen -03Trollhättan FIK13,68

    F16 100 M  SEMIFINAL 1  Vind -0,4  2019-08-09
1Katharina Gråman -03Tyresö FK12,28Final
2Ida Staafgård -03Malmö AI12,38Final
3Sofia Björkman -03IF Kville12,80Final
4Justina Esangbedo -03Kvarnsveden GoIF12,84Final
5Lisen Rignell -03Bromma IF12,89
6Beata Edelholm -03Hammarby IF13,07

    F16 100 M  SEMIFINAL 2  Vind -2,3  
1Wilma Svenson -03Oskarshamns SK12,71Final
2Joy Thulin -03Malmö AI12,85Final
3Tindra Frykholm -03Glanshammar IF12,93
4Alexandra Rosengren -03Huddinge AIS13,09
5Emma Gerdes -03Åhus FIK13,29
6Moa Nyström -03Turebergs FK13,56

    F16 100 M  FINAL  Vind-1,5  2019-08-09
1Katharina Gråman -03Tyresö FK12,39
2Wilma Svenson -03Oskarshamns SK12,45
3Ida Staafgård -03Malmö AI12,46
4Joy Thulin -03Malmö AI12,80
5Sofia Björkman -03IF Kville12,99
-Justina Esangbedo -03Kvarnsveden GoIFDNS

    F16 200 M  HEAT 1  Vind +1,4  2019-08-10
1Wilma Svenson -03Oskarshamns SK25,30Final
2Ida Staafgård -03Malmö AI25,65Final
3Lova Perman -03IF Göta Karlstad25,90Final
4Emma Gerdes -03Åhus FIK26,48
5Moa Nyström -03Turebergs FK27,18

    F16 200 M  HEAT 2  Vind +1,4  
1Milla Svanberg -03Malmö AI25,79Final
2Thea Ädling Ring -03IFK Mora FIK26,30Final
3Lisen Rignell -03Bromma IF26,35
4Thea Nilsson -03Höörs IS27,15
5Titti Ewertzh -03IFK Helsingborg27,71
-Alma Flygt -03Täby ISDNF

    F16 200 M  HEAT 3  Vind +1,1  
1Joy Thulin -03Malmö AI26,06Final
2Elin Pettersson -03IFK Göteborg26,45
3Beata Edelholm -03Hammarby IF26,80
4Tova Gabrielsson -03Täby IS26,97
5Isabelle Pettersson -03Tullinge FIF27,58
6Ella Feldthusen -03Trollhättan FIK28,55

    F16 200 M  FINAL  Vind -1,8  2019-08-11
1Wilma Svenson -03Oskarshamns SK25,63
2Ida Staafgård -03Malmö AI25,91
3Lova Perman -03IF Göta Karlstad26,08
4Joy Thulin -03Malmö AI26,29
5Milla Svanberg -03Malmö AI26,78
6Thea Ädling Ring -03IFK Mora FIK26,93

    F16 400 M  HEAT 1    2019-08-09
1Lova Perman -03IF Göta Karlstad58,53Final
2Vanna Ullén -03Turebergs FK61,08Final
3Thea Nilsson-03Höörs IS63,07
4Nicole Ljungström -03Ängelholms IF65,94

    F16 400 M  HEAT 2    
1Elin Pettersson -03IFK Göteborg59,98Final
2Wilma Nordgren -03Hammarby IF61,18Final
3Filippa Zäll -03Ängelholms IF61,20Final
4Isabelle Pettersson -03Tullinge FIF65,69
5Felicia Eriksson -03IF Göta Karlstad67,45

    F16 400 M  HEAT 3    
1Sandra Åberg -03Göteborgs KIK61,05Final
2Laura Fodor -03Hässelby SK62,13
3Alice Lindh -03Hässleholms AIS62,69
4Tova Möllerström -03Eslövs AI63,94

    F16 400 M  FINAL    2019-08-10
1Lova Perman -03IF Göta Karlstad57,62
2Elin Pettersson -03IFK Göteborg59,14
3Sandra Åberg -03Göteborgs KIK60,06
4Vanna Ullén -03Turebergs FK60,61
5Filippa Zäll -03Ängelholms IF62,30
6Wilma Nordgren -03Hammarby IF62,93

    F16 800 M  HEAT 1    2019-08-10
1Julia Svennblad -03Bohus IF2.21,40Final
2Tilda Knauer -03Hälle IF2.21,45Final
3My Rundgren -03Luleå Friidrott2.21,55Final
4Juni Rugland -03Höörs IS2.21,76Final
5Maja Björnsson -03Upsala IF2.23,53
6Felicia Eriksson -03IF Göta Karlstad2.43,61

    F16 800 M  HEAT 2    
1Elsa Palmgren -03Sundsvalls FI2.23,27Final
2Sandra Åberg -03Göteborgs KIK2.24,00Final
3Filippa Zäll -03Ängelholms IF2.25,28
4Nicole Ljungström -03Ängelholms IF2.28,33
5Wilma Nordgren -03Hammarby IF2.33,29
6Ida Genitz -03Istrums SK2.39,65

    F16 800 M  FINAL    2019-08-11
1Julia Svennblad -03Bohus IF2.17,52
2Sandra Åberg -03Göteborgs KIK2.18,79
3Tilda Knauer -03Hälle IF2.19,22
4Elsa Palmgren -03Sundsvalls FI2.20,18
5Juni Rugland -03Höörs IS2.21,69
6My Rundgren -03Luleå Friidrott2.24,81

    F16 1500 M      2019-08-10
1Julia Svennblad -03Bohus IF4.45,77
2Tilde Axelsson Fröjdenlund -03IFK Växjö4.46,69
3Elsa Palmgren -03Sundsvalls FI4.48,08
4Nora Lundin -03Hammarby IF4.51,28
5Lykke Sjöbeck -03Ystads IF Friidrott4.51,49
6My Rundgren -03Luleå Friidrott4.53,66
7Fanny Andersson -03Falkenbergs IK4.58,50
8Clara Lidén -03Hammarby IF5.23,17

    F16 3000 M      2019-08-09
1Tilde Axelsson Fröjdenlund -03IFK Växjö9.54,54
2Fanny Andersson -03Falkenbergs IK10.05,70
3Nora Lundin -03Hammarby IF10.16,86
4My Rundgren -03Luleå Friidrott10.26,40
5Nelly Össmar -03Högby IF10.43,17
6Maja Björnsson -03Upsala IF10.48,23
7Tilda Knauer -03Hälle IF10.49,19
8Elvira Bredin -03Turebergs FK10.56,94
9Wilma Karlsson -03IF Göta Karlstad11.05,25
10Sofia Amini-03Upsala IF11.37,58
11Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade11.39,19
12Liv Berglöf -03IFK Lidingö11.53,29
-Cecilia Ankarfjord Lundin -03Eskilstuna FIDNF

    F16 1500 M HINDER      2019-08-11
1Julia Svennblad -03Bohus IF5.11,08
2Tilde Axelsson Fröjdenlund -03IFK Växjö5.11,18
3Nelly Össmar -03Högby IF5.18,40
4Saga Hagelin -03Mölndals AIK5.19,15
5Elvira Bredin -03Turebergs FK5.26,28
6Maja Björnsson -03Upsala IF5.27,13
7Wilma Karlsson -03IF Göta Karlstad5.27,22
8Alva Malmsten Nilsson -03IF Skade5.38,54
9Linnea Svensson -03Tjalve IF Norrköping5.42,63
10Clara Lidén -03Hammarby IF6.00,79
11Sofia Amini -03Upsala IF6.01,26

    F16 100 M HÄCK  HEAT 1  Vind -4,5  2019-08-11
1Milla Svanberg -03Malmö AI15,51Final
2Klara Frykholm -03Glanshammar IF15,66Final
3Silvia Popa -03Mariestads AIF17,08
4Linnea Haara -03Eslövs AI17,73
-Tilda Kihlström -03Varbergs GIFDNF

    F16 100 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,4  
1Clara Fallenius -03Hässelby SK15,23Final
2Julia Håkansson -03Spårvägens FK15,59Final
3Sofie Hammarström -03Örgryte IS16,21
4Thea Ädling Ring -03IFK Mora FIK16,90
-Frida Andersson -03KA 2 ifDNS

    F16 100 M HÄCK  HEAT 3  Vind -3,4  
1Katharina Gråman -03Tyresö FK14,89Final
2Laura Fodor -03Hässelby SK15,84Final
3Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad16,90
4Edda Flink -03Upsala IF17,94
5Marika Åstrand -03Hässelby SK19,02

    F16 100 M HÄCK  FINAL  Vind -2,5  2019-08-11
1Clara Fallenius -03Hässelby SK14,94
2Klara Frykholm -03Glanshammar IF14,99
3Katharina Gråman -03Tyresö FK15,05
4Julia Håkansson -03Spårvägens FK15,60
5Laura Fodor -03Hässelby SK15,63
6Milla Svanberg -03Malmö AI15,64

    F16 300 M HÄCK  HEAT 1    2019-08-10
1Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad45,47Final
2Vanna Ullén -03Turebergs FK48,02Final
3Nadja FernströmHammarby IF48,57Final

    F16 300 M HÄCK  HEAT 2    
1Milla Svanberg -03Malmö AI47,17Final
2Lisen Rignell -03Bromma IF47,21Final
3Silvia Popa -03Mariestads AIF48,84Final
4Linnea Haara -03Eslövs AI50,37

    F16 300 M HÄCK  FINAL    2019-08-11
1Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad43,36
2Milla Svanberg -03Malmö AI44,31
3Lisen Rignell -03Bromma IF45,49
4Vanna Ullén -03Turebergs FK46,88
5Silvia Popa -03Mariestads AIF47,77
6Nadja FernströmHammarby IF48,07

    F16 HÖJD      2019-08-09
1Alma Uhlin -03Falu IK1,72
2Johanna Persson -03Ystads IF Friidrott1,65
3Edda Flink -03Upsala IF1,63
3Frida Andersson -03KA 2 if1,63
5Ebba Hedberg -03Kvarnsveden GoIF1,63
6Klara Frykholm -03Glanshammar IF1,63
7Elvira Jonsson -03Västerås FK1,60
7Tindra Redenfors -03IFK Halmstad1,60
9Elvira Magnusson -03IFK Tumba1,60
10Maja Nilsson -03Varbergs GIF1,57
11Agnes Norman -03Åhus FIK1,57
12Moa Ehrenbrand -03Strands IF1,57
12Amina Fältmars -03IK Sisu1,57
14Marika Åstrand -03Hässelby SK1,53
15Johanna Persson -03Simrishamns AIF1,53
16Kim Rodén -03Håfreströms IF1,49
17Kerstin Siwertsson -03IFK Växjö1,44


Johanna Persson
Agnes Norman
Johanna Persson
Elvira Magnusson
Edda Flink
Klara Frykholm
Moa Ehrenbrand
Amina Fältmars
Alma Uhlin
Maja Nilsson
Marika Åstrand
Ebba Hedberg
Elvira Jonsson
Kerstin Siwertsson
Kim Rodén
Frida Andersson
Tindra Redenfors
139 144 149 153 157 160 163 165 167 172 176
-   o   o   o   xo  o   xxo xxo xxx
-   o   o   xo  xo  xxx
-   o   xo  o   xxx
-   -   -   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   o   o   -   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   xxx
-   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xxo o   xxx
-   -   -   -   o   o   xxx
o   o   xxx
-   xo  o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   xxx
    F16 STAV      2019-08-10
1Rebecka Krüger -03Malmö AI3,60
2Emelie Beckman -03Hässelby SK3,32
3Myra Eriksson -03Stocksäters IF3,27
4Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad3,22
5Elsa Kaspersson -03Varbergs GIF3,08
6Ellinor Hannerfors -03Haparanda SKT3,08
7Amina Fältmars -03IK Sisu2,90
8Lova Nilsson -03IFK Växjö2,90
9Hilda Harila -03Haparanda SKT2,90
10Ida Absér -03Huddinge AIS2,76
11Elsa Eriksson -03Hässelby SK2,76
12Alessia Balla -03Finspångs AIK2,62
12Nadja FernströmHammarby IF2,62
14Ebba Kristiansson -03Huddinge AIS2,62
15Tove Andersson -03IFK Växjö2,45


Lova Nilsson
Tove Andersson
Alessia Balla
Elsa Eriksson
Hanna Karlsson
Amina Fältmars
Ebba Kristiansson
Myra Eriksson
Rebecka Krüger
Emelie Beckman
Ellinor Hannerfors
Nadja Fernström
Hilda Harila
Elsa Kaspersson
Ida Absér
228 245 262 276 290 299 308 315 322 327 332 337 342 360 380
-   -   -   xxo o   xxx
o   xxo xxx
-   o   o   xxx
-   xxo o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxo xo  xxx
-   -   o   o   o   xxx
-   -   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   -   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   -   o   -   o   -   xxx
-   -   o   o   xo  xo  xo  xxx
-   o   o   xxx
-   -   -   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   xxo o   xxx
-   -   xo  o   xxx
    F16 LÄNGD      2019-08-10
1Katharina Gråman -03Tyresö FK5,78
2Elin Pettersson -03IFK Göteborg5,42
3Clara Fallenius -03Hässelby SK5,34
4Alma Flygt -03Täby IS5,31
5Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad5,30
6Tindra Redenfors -03IFK Halmstad5,29
7Tindra Frykholm -03Glanshammar IF5,22
8Engla Grafström Andersson -03Sundsvalls FI4,98
9Tova Gabrielsson -03Täby IS4,76
10Moa Örevik -03Visby IF Gute4,74
11Ebba Hedberg -03Kvarnsveden GoIF4,67
Alma Uhlin -03Falu IK0,00

Tindra Redenfors
Engla Grafström Andersson
Tova Gabrielsson
Katharina Gråman
Ebba Hedberg
Alma Uhlin
Elin Pettersson
Hanna Karlsson
Moa Örevik
Clara Fallenius
Alma Flygt
Tindra Frykholm
 492 -2,7   519 -0,4   498 -1,3     x        529 +0,0   525 +0,0
 470 -0,9   486 -0,9   472 +0,0   492 -1,1   498 -1,9   496 +0,0
 386 -1,4   418 +0,0   476 -1,8
   x        552 +0,0   531 -1,2   569 +0,0     x        578 +0,0
 441 -1,5   463 -0,5   467 -0,8
   -          -          -
 512 -1,8   537 -0,7   534 -0,1     x        505 -1,0   542 -0,7
 526 -1,3   530 +0,0     -        526 +0,0   517 -1,1   528 -0,5
   x          x        474 -0,4
 515 -1,1   498 -1,1   513 +0,0   534 +0,0   534 +0,0     x
   x        494 -2,0   531 -0,3   517 +0,0   515 -1,4   529 -0,8
 505 -0,3   505 -0,8   520 +0,0   522 +0,0   506 +0,0     x
    F16 LÄNGD kvalpool1      2019-08-09
1Katharina Gråman -03Tyresö FK5,70Final
2Tindra Redenfors -03IFK Halmstad5,38Final
3Tindra Frykholm -03Glanshammar IF5,29Final
4Ebba Hedberg -03Kvarnsveden GoIF5,21Final
5Alma Flygt -03Täby IS5,20Final
6Beata Edelholm -03Hammarby IF5,02
7Sofie Hammarström -03Örgryte IS4,98
8Moa Ehrenbrand -03Strands IF4,91
9Madeleine Söderqvist -03Huddinge AIS4,90
10Ninni Lundberg -03IFK Växjö4,85
11Kerstin Siwertsson -03IFK Växjö4,77
12Ellinor Hannerfors -03Haparanda SKT4,67
13Jessica Holmberg -03Hässelby SK4,64
14Mimmi Sebestyen -03Örgryte IS4,53

Moa Ehrenbrand
Tindra Redenfors
Sofie Hammarström
Kerstin Siwertsson
Tindra Frykholm
Alma Flygt
Ninni Lundberg
Mimmi Sebestyen
Madeleine Söderqvist
Katharina Gråman
Ellinor Hannerfors
Ebba Hedberg
Jessica Holmberg
Beata Edelholm
 466 +1,5   491 +1,5   488 +1,8
   x        485 +1,0   538 +2,8
 498 +0,5     x          x
 477 +1,0   428 +1,0     x
   x        529 +0,0     -
   x        502 +0,3   520
 485 +1,4   479 +1,4   483 +0,8
 450 +1,3   453 +2,0   435 +2,2
 490 +0,0     x        483 +0,0
 570 +0,0     -          -
 466 +0,0   442 +1,0   467 +1,4
 510 +1,6   484 +1,3   521 +1,6
 442 +0,0     x        464 +2,0
 499 +0,0   502 +1,0     x
    F16 LÄNGD kvalpool2      2019-08-09
1Elin Pettersson -03IFK Göteborg5,49Final
2Moa Örevik -03Visby IF Gute5,38Final
3Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad5,28Final
4Clara Fallenius -03Hässelby SK5,19Final
5Engla Grafström Andersson -03Sundsvalls FI5,11Final
6Tova Gabrielsson -03Täby IS5,11Final
7Alma Uhlin -03Falu IK5,08Final
8Lisen Rignell -03Bromma IF5,08
9Klara Avebäck -03Hellas FK5,06
10Ellen Pettersson -03IFK Växjö5,03
11Alice Lindh -03Hässleholms AIS5,01
12Thea Ädling Ring -03IFK Mora FIK4,83
13Marika Åstrand -03Hässelby SK4,64
14Lova Nilsson -03IFK Växjö4,54
15Hilda Harila -03Haparanda SKT4,32

Clara Fallenius
Alice Lindh
Moa Örevik
Hanna Karlsson
Elin Pettersson
Klara Avebäck
Engla Grafström Andersson
Ellen Pettersson
Lova Nilsson
Marika Åstrand
Lisen Rignell
Thea Ädling Ring
Hilda Harila
Alma Uhlin
Tova Gabrielsson
 519 +0,8   519 +0,1   506 +1,5
 478 +1,3   501 +0,0     x
 538 +0,3     -          -
 528 +0,0     -          -
 521 +0,1   549 +0,5     -
 300 +0,0   506 +1,4     x
 511 +1,3   498 +0,6   457 +1,5
 503 +1,2     x        495 +1,1
 452 +0,9     x        454 +0,0
 434 +1,0   464 +1,1   434 +0,0
 479 +0,0   508 +1,2   476 -0,1
 474 +1,2   483 +1,2   478 +0,0
 425 +1,0   432 +0,9   415 -0,1
 490 +0,0   508 +1,6   490 +0,0
 467 +0,7   511 +0,9   492 +0,0
    F16 TRESTEG      2019-08-11
1Katharina Gråman -03Tyresö FK12,23
2Klara Frykholm -03Glanshammar IF11,96
3Tindra Frykholm -03Glanshammar IF11,59
4Klara Avebäck -03Hellas FK11,34
5Justina Esangbedo -03Kvarnsveden GoIF10,96
6Ebba Niklasson -03Sävedalens AIK10,76
7Victoria Wickman -03Alunda SK10,73
8Jessica Holmberg -03Hässelby SK10,66
9Moa Nyström -03Turebergs FK10,49

Moa Nyström
Victoria Wickman
Jessica Holmberg
Klara Avebäck
Tindra Frykholm
Ebba Niklasson
Justina Esangbedo
Katharina Gråman
Klara Frykholm
   x       1033 +3,4  1049 +3,0
1073 +2,5     x       1028 +2,0  1041 +1,7   935 +1,4  1028 +3,0
1026 +2,7  1023 +2,1  1058 +2,0  1066 +3,1  1037 +2,0  1056 +1,6
1134 +2,3  1099 +2,4  1080 +1,4  1131 +2,9  1125 +1,5     x
   x       1125 +3,0     x       1090 +2,5  1124 +1,9  1159 +2,4
1076 +2,1  1066 +3,0  1002 +1,4  1064 +4,3  1023 +1,4     x
   x       1096 +5,5  1081 +2,3     x          x          x
1163 +2,0     -       1178 +2,0  1209 +3,4  1169 +3,3  1223 +2,3
1196 +1,9     -       1191 +1,7  1177 +2,0  1183 +2,3  1195 +2,7
    F16 KULA 3,0      2019-08-11
1Julia Scharnell -03Eslövs AI14,67
2Amanda Pettersson -03IFK Växjö14,14
3Linn Gabrielli-Gustafsson -03Råby-Rekarne FIF13,00
4Thea Löfman -03Malmö AI13,00
5Justina Esangbedo -03Kvarnsveden GoIF12,83
6Victoria Wickman -03Alunda SK12,06
7Lovisa Ewerblad -03Spårvägens FK11,89
8Ninni Lundberg -03IFK Växjö11,61
9Agnes Klaesson -03Hovslätts IK11,02
10Linnea Persson -03IFK Göteborg10,93
11Linn Harryson -03Hammarby IF10,89
12Nicole Dinu -03IF Kville10,73
13Thea Björk -03IFK Växjö10,41
14Tova Möllerström -03Eslövs AI10,18
15Felicia Eriksson -03IF Göta Karlstad9,44
16Sarah Bracken -03Huddinge AIS9,08
17Ella Nilsson -03Hanvikens SK8,95
Emelie Beckman -03Hässelby SK0,00
Emilia Wamsler -03Heleneholms IF0,00

Ella Nilsson
Victoria Wickman
Ninni Lundberg
Amanda Pettersson
Justina Esangbedo
Linn Harryson
Sarah Bracken
Felicia Eriksson
Linnea Persson
Emelie Beckman
Linn Gabrielli-Gustafsson
Lovisa Ewerblad
Tova Möllerström
Julia Scharnell
Emilia Wamsler
Nicole Dinu
Agnes Klaesson
Thea Björk
Thea Löfman
 873   852   895
1060  1163  1206     x  1195     x
1161     x     x     x  1159     x
   x  1273  1346  1293  1396  1414
1109  1148  1184     x  1256  1283
1039  1057  1089
 908     x     x
 885   944   873
   x  1093     x
   x     x     x
1259  1245  1245  1300  1229  1297
1189  1168     x  1185     x     x
1004  1018  1013
1387  1415  1459  1467     x  1438
   x     x     x
1042   994  1073
 926  1102  1085
 983   975  1041
1290  1294  1237  1274  1280  1300
    F16 DISKUS 1,0      2019-08-09
1Linn Gabrielli-Gustafsson -03Råby-Rekarne FIF36,22
2Victoria Wickman -03Alunda SK35,50
3Thea Björk -03IFK Växjö35,20
4Thea Löfman -03Malmö AI33,73
5Emilia Wamsler -03Heleneholms IF33,22
6Lovisa Hörnström -03Trollhättan FIK28,95
7Lovisa Ewerblad -03Spårvägens FK28,82
8Agnes Klaesson -03Hovslätts IK27,95
9Emelie Malmborg -03Hässelby SK25,88
10Elvira Magnusson -03IFK Tumba23,03

Agnes Klaesson
Emilia Wamsler
Thea Löfman
Lovisa Ewerblad
Emelie Malmborg
Elvira Magnusson
Lovisa Hörnström
Linn Gabrielli-Gustafsson
Victoria Wickman
Thea Björk
2732  2736  2447     x     x  2795
3300  3322     x     x     x     x
3368  3280  3194  3315  3373  2886
2374  2105  2839     x  2882     x
2588     x     x     -     -     -
2303     x  2214     -     -     -
   x  2889  2888  2895     x  2854
3622     x  3193     x  3442     x
3501  3449     x  3550  3249     x
2726  2440  3207  3164  3520  3430
    F16 SLÄGGA 3,0      2019-08-10
1Thea Löfman -03Malmö AI59,03
2Molly Skugge -03Turebergs FK53,78
3Isabella Wiklund -03Västerås FK51,25
4Vilma Damberg -03Turebergs FK49,08
5Linn Harryson -03Hammarby IF47,46
6Ebba Wulcan -03Säffle FIK47,27
7Johanna Hallsten -03Hälle IF45,76
8Sarah Bracken -03Huddinge AIS44,31
9Linnea Persson -03IFK Göteborg40,28
10Ebba Hultqvist -03Eksjö Södra IK38,92
11Victoria Wickman -03Alunda SK38,53
12Emelie Malmborg -03Hässelby SK37,85
13Rebecka Essman -03Råby-Rekarne FIF37,16
14Jonna Kronander -03IK Ymer34,89
15Ella Nilsson -03Hanvikens SK26,16
Sofia Hammarwall -03IFK Tumba0,00
Linnea Claesson Fransson -03Mölndals AIK0,00

Johanna Hallsten
Emelie Malmborg
Sofia Hammarwall
Ebba Wulcan
Rebecka Essman
Victoria Wickman
Vilma Damberg
Ebba Hultqvist
Linnea Claesson Fransson
Ella Nilsson
Jonna Kronander
Isabella Wiklund
Molly Skugge
Thea Löfman
Linnea Persson
Linn Harryson
Sarah Bracken
3850  4235     x  4576  4387     x
3785     x     x
   x     x     x
4092  4043  4196  4340  4727  4313
   x  3716  3703
3853     x     x
4690     x     x  4858  4393  4908
3892  3859     x
   x     x     x
   x  2616     x
3352  3269  3489
5125  5101     x     x  4860  4841
5342  5378     x  5345  5377  5192
5242  5597  5546  5574  5903     x
4028     x  3668
4484     x  4655     x  4746  4653
   x  4431     x  3750     x  4422
    F16 SPJUT 500      2019-08-11
1Amanda Olsson -03Säffle FIK42,33
2Ingrid Lundqvist -03Brännans FF40,35
3Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad36,15
4Ida Elmén -03IF Kville35,34
5Ebba Hedberg -03Kvarnsveden GoIF34,96
6Malin Lundgren -03Eksjö Södra IK34,28
7Evelina Wikell -03Mölndals AIK31,28
8Lovisa Ewerblad -03Spårvägens FK30,47
9Cornelia Kennerstad -03Kils AIK30,35
10Emelie Beckman -03Hässelby SK29,80
11Linnea Persson -03IFK Göteborg29,47
12Madeleine Söderqvist -03Huddinge AIS28,45
13Moa Ehrenbrand -03Strands IF27,78
14Vilma Damberg -03Turebergs FK27,18

Cornelia Kennerstad
Linnea Persson
Moa Ehrenbrand
Lovisa Ewerblad
Maria Grenegård
Vilma Damberg
Madeleine Söderqvist
Evelina Wikell
Malin Lundgren
Ingrid Lundqvist
Emelie Beckman
Ebba Hedberg
Ida Elmén
Amanda Olsson
3035  2676  2909
   x     x  2947
2778  2556  2354
3047  2932  2732     x  2500  2917
3341  3209     x  3155  3615  3406
2718  2524  2482
2845  2626  2539
3058  3128     x  2904  3056  2683
3226     x  3286  3394  3109  3428
3618  4035     x     x  3568     x
2978  2980  2702
3026  3116  3412  3360  3496  3363
3534  3422     x     x  3365     x
3638  3696     x  4094  4233     x
    F15 80 M  HEAT 1  Vind +1,1  2019-08-09
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö10,33Semi
2Ebba Asp -04KFUM Örebro10,58Semi
3Matilda Åkerman -04IFK Halmstad10,59Semi
4Sissel Eliasson -04Alingsås IF10,61Semi
5Ida Kühnel-Pappila -04IFK Göteborg10,73
6Ellen Hansson -04Örgryte IS10,87

    F15 80 M  HEAT 2  Vind +0,1  
1Emilia Franzén -04Klippans FK10,23Semi
2Tilde Söderlund -04Alunda SK10,54Semi
3Stella Sällström -04IFK Umeå10,64
4Linnea Bolin -04IFK Göteborg10,76
5Nova Fogelkvist -04Motala AIF10,89
6Emma Walfridsson -04Hanvikens SK11,66

    F15 80 M  HEAT 3  Vind +1,4  
1Hilma Wide -04Upsala IF10,29Semi
2Edda Chin Nygårds -04IFK Lidingö10,51Semi
3Clara Spangenberg -04Upsala IF10,55Semi
4Matilda Eriksson -04Västerås FK10,59Semi
5Ester Schenck -04Ullevi FK11,30
6Ingrid Ronge -04IF Rigor11,35

    F15 80 M  HEAT 4  Vind -0,3  
1Elvira Tanderud -04Trollhättan FIK9,84Semi
2Elin Molinder -04Mölndals AIK10,43Semi
3Casandra Johnson -04Strands IF10,57Semi
4Filippa Palmås -04IFK Göteborg10,62Semi
5Alannah Hellstadius-04Hammarby IF10,70

    F15 80 M  HEAT 5  Vind 0,0  
1Klara Persson -04IFK Lund10,25Semi
2Magda Karlsson -04IFK Lund10,48Semi
3Vera Lindblad -04Bromma IF10,72
4Tilda Wahlén -04Mölndals AIK10,77
5Lovis Mathisson -04KA 2 IF10,78
6Isabelle Lessmark -04IFK Göteborg11,57

    F15 80 M  HEAT 6  Vind -2,4  
1Nora Lindahl -04Hässelby SK10,40Semi
2Karin Bengtsson -04Hanvikens SK10,77Semi
3Alva Nordvarg -04Upsala IF10,81
4Stella Andersson -04Nyköpings BIS10,86
5Minna Silvell -04Huddinge AIS11,06

    F15 80 M  SEMIFINAL 1  Vind +0,3  2019-08-09
1Klara Persson -04IFK Lund10,27Final
2Hilma Wide -04Upsala IF10,38Final
3Tilde Söderlund -04Alunda SK10,50
3Edda Chin Nygårds -04IFK Lidingö10,50
5Matilda Åkerman -04IFK Halmstad10,73
6Matilda Eriksson -04Västerås FK10,78

    F15 80 M  SEMIFINAL 2  Vind +0,7  
1Emilia Franzén -04Klippans FK10,22Final
2Magda Karlsson -04IFK Lund10,44Final
3Nike Isaksson -04IFK Lidingö10,44Final
4Casandra Johnson -04Strands IF10,56
5Ebba Asp -04KFUM Örebro10,65
6Sissel Eliasson -04Alingsås IF10,70

    F15 80 M  SEMIFINAL 3  Vind -1,9  
1Elvira Tanderud -04Trollhättan FIK10,01Final
2Nora Lindahl -04Hässelby SK10,53
3Elin Molinder -04Mölndals AIK10,79
4Clara Spangenberg -04Upsala IF10,92
5Filippa Palmås -04IFK Göteborg10,96
6Karin Bengtsson -04Hanvikens SK11,01

    F15 80 M  FINAL  Vind -1,6  2019-08-09
1Elvira Tanderud -04Trollhättan FIK10,06
2Emilia Franzén -04Klippans FK10,39
3Klara Persson -04IFK Lund10,48
4Hilma Wide -04Upsala IF10,56
5Nike Isaksson -04IFK Lidingö10,71
6Magda Karlsson -04IFK Lund10,91

    F15 300 M  HEAT 1    2019-08-10
1Moa Granat-04Vallentuna FK39,19Final
2Mi Kalio Bergman -04IF Hagen42,20
3Magda Karlsson -04IFK Lund43,14
4Karin Bengtsson -04Hanvikens SK44,14
5Sissel Eliasson -04Alingsås IF46,32

    F15 300 M  HEAT 2    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö41,49Final
2Vera Lindblad -04Bromma IF42,74
3Clara Spangenberg -04Upsala IF44,31
4Alicia Jisbrant -04Örgryte IS45,36
-Klara Persson -04IFK LundDNS

    F15 300 M  HEAT 3    
1Elvira Tanderud -04Trollhättan FIK40,75Final
2Lia Cederberg -04Hässelby SK41,93Final
3Tilda Wahlén -04Mölndals AIK43,91
4Stella Sällström -04IFK Umeå44,07
5Judith Bauer -04Örgryte IS47,83

    F15 300 M  HEAT 4    
1Ella Borg -04Mölndals AIK40,83Final
2Emilia Franzén -04Klippans FK41,95Final
3Ida Kühnel-Pappila -04IFK Göteborg43,64
4Hilma Wide -04Upsala IF43,81
5Ylva Garvén -04Visby IF Gute44,75

    F15 300 M  FINAL    2019-08-11
1Moa Granat-04Vallentuna FK40,17
2Nike Isaksson -04IFK Lidingö40,30
3Elvira Tanderud -04Trollhättan FIK40,85
4Ella Borg -04Mölndals AIK41,04
5Lia Cederberg -04Hässelby SK42,13
6Emilia Franzén -04Klippans FK42,16

    F15 800 M  HEAT 1    2019-08-09
1Saga Provci -04IFK Göteborg2.20,41Final
2Julia Meijer -04IFK Mora2.22,33Final
3Elina Hellgren -04Vallentuna FK2.22,36Final
3Tilda Mjörnell -04Ullevi FK2.22,36Final
5Estelle Strand -04IFK Lidingö2.22,38Final
6Amanda Helgesson -04Hanvikens SK2.27,59
7Agnes Andersén -04Istrums SK2.28,06
8Ylva Garvén -04Visby IF Gute2.29,65

    F15 800 M  HEAT 2    
1Johanna Hofvendahl -04IS Göta2.21,18Final
2Alma Svantesson -04Mölndals AIK2.22,40Final
3Felicia Brink -04IF Kville2.23,41Final
4Hanna Joabsson -04IFK Växjö2.24,41
5Nora Dentti -04IFK Göteborg2.24,55
6Indra Johansson -04Trollhättan FIK2.24,69
7Saga Jarhall -04Linköpings GIF2.38,15

    F15 800 M  FINAL    2019-08-10
1Julia Meijer -04IFK Mora2.16,98
2Johanna Hofvendahl -04IS Göta2.17,35
3Saga Provci -04IFK Göteborg2.17,36
4Alma Svantesson -04Mölndals AIK2.17,39
5Elina Hellgren -04Vallentuna FK2.21,74
6Estelle Strand -04IFK Lidingö2.23,81
7Felicia Brink -04IF Kville2.25,88
8Tilda Mjörnell -04Ullevi FK2.29,77

    F15 2000 M      2019-08-09
1Johanna Hofvendahl -04IS Göta6.28,19
2Alma Svantesson -04Mölndals AIK6.34,89
3Julia Meijer -04IFK Mora6.39,73
4Ida Knutsson -04Upsala IF6.39,77
5Saga Provci -04IFK Göteborg6.48,05
6Louise Larsson -04Kongahälla AIK7.15,61

    F15 1500 M HINDER      2019-08-11
1Elina Hellgren -04Vallentuna FK5.09,72
2Ida Knutsson -04Upsala IF5.14,43
3Saga Provci -04IFK Göteborg5.23,28
4Julia Meijer -04IFK Mora5.29,35
5Felicia Brink -04IF Kville5.36,37
6Fanny Amrén -04Tjalve IF Norrköping5.36,99
7Hanna Joabsson -04IFK Växjö5.38,41
8Indra Johansson -04Trollhättan FIK5.50,29

    F15 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind -2,1  2019-08-11
1Linnéa Svanhall -04FIK Färjestaden11,89Final
2Sydney Karström -04Åhus FIK12,22Final
3Elin Molinder -04Mölndals AIK12,67
4Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö12,95
5Stella Sällström -04IFK Umeå13,26

    F15 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,6  
1Moa Granat -04Vallentuna FK11,94Final
2Nora Lindahl -04Hässelby SK12,37Final
3Sofia Wallin -04Varbergs GIF12,44Final
4Tilde Söderlund -04Alunda SK12,74
5Louise Tilly -04Täby IS13,25
6Ida Hägnander -04Trollhättan FIK13,94

    F15 80 M HÄCK  HEAT 3  Vind -2,8  
1Sara Winberg -04Täby IS11,93Final
2Jonna Lundgren -04Skruvs IF12,77
3Ida Jexe Ek -04IFK Halmstad13,01
4Lovisa Blomqvist -04Marieby GIF13,03
5Karin Bengtsson -04Hanvikens SK13,60

    F15 80 M HÄCK  FINAL  Vind -0,2  2019-08-11
1Sara Winberg -04Täby IS11,55
2Linnéa Svanhall -04FIK Färjestaden11,77
3Moa Granat -04Vallentuna FK11,89
4Sydney Karström -04Åhus FIK12,12
5Nora Lindahl -04Hässelby SK12,14
6Sofia Wallin -04Varbergs GIF12,51

    F15 300 M HÄCK  HEAT 1    2019-08-09
1Sydney Karström -04Åhus FIK47,30Final
2Emilia Mandl -04Malmö AI47,58Final
3Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö49,10
4Meja Kjellberg-Larsson -04Lidköpings IS51,60

    F15 300 M HÄCK  HEAT 2    
1Moa Granat -04Vallentuna FK43,08Final
2Elin Joabsson -04IFK Växjö46,74Final
3Mi Kalio Bergman -04IF Hagen49,29
4Alicia Jisbrant -04Örgryte IS49,88
5Clara Weetom -04Örgryte IS57,86

    F15 300 M HÄCK  HEAT 3    
1Ella Borg -04Mölndals AIK45,27Final
2Sofia Wallin -04Varbergs GIF46,37Final
3Saga Jarhall -04Linköpings GIF48,80
4Tilda Persson -04Klippans FK49,87

    F15 300 M HÄCK  FINAL    2019-08-10
1Moa Granat -04Vallentuna FK41,44
2Ella Borg -04Mölndals AIK44,01
3Sydney Karström -04Åhus FIK44,50
4Sofia Wallin -04Varbergs GIF44,89
5Elin Joabsson -04IFK Växjö47,02
6Emilia Mandl -04Malmö AI48,60

    F15 HÖJD      2019-08-09
1Tilde Bjerager -04Höörs IS1,71
2Jonna Lundgren -04Skruvs IF1,67
3Emma Häggblom -04Upsala IF1,65
4Linnéa Svanhall -04FIK Färjestaden1,65
5Olivia Kålen -04Marieby GIF1,58
6Lovisa Blomqvist -04Marieby GIF1,58
7Ida Engelbrektsson -04Alingsås IF1,55
8Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS1,55
9Tilde Söderlund -04Alunda SK1,51
9Sydney Karström -04Åhus FIK1,51
11Ingrid Ronge -04IF Rigor1,51
12Ida Hägnander -04Trollhättan FIK1,51
13Sofia Olsson -04IF Rigor1,47
14Linda Edberg -04Turebergs FK1,47


Tilde Söderlund
Sofia Olsson
Linnéa Svanhall
Ida Engelbrektsson
Lovisa Blomqvist
Jonna Lundgren
Ingrid Ronge
Olivia Kålen
Ida Hägnander
Sydney Karström
Emma Häggblom
Linda Edberg
Tasa Scheele Bhatia
Tilde Bjerager
141 147 151 155 158 161 163 165 167 169 171 173
o   o   o   xxx
xxo o   xxx
-   -   o   o   o   o   xxo xxo xxx
-   xo  o   o   xxx
o   o   o   xxo xo  xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   xo  xxx
o   o   o   xo  o   xxx
xo  o   xxo xxx
-   -   o   xx-
-   o   o   xo  xo  o   xxo xo  xxx
o   xo  xxx
o   o   xxo xo  xxx
-   -   -   -   o   -   o   o   xo  o   o   xxx
    F15 STAV      2019-08-10
1Sara Winberg -04Täby IS3,81
2Rebecka Forsling -04Huddinge AIS3,20
3Elli Johansson -04KA 2 IF3,00
4Ida Jexe Ek -04IFK Halmstad2,95
5Sofia Olsson -04IF Rigor2,84
6Lovisa Blomqvist -04Marieby GIF2,78
7Elvira Colvin -04Malmö AI2,70
8Amanda Eriksson -04Huddinge AIS2,70
9Klara Hillman -04IF Rigor2,62
10Alma Olsson -04IF Rigor2,50
10Ester Schenck -04Ullevi FK2,50
12Naemi Matocka -04IK Hinden2,50
12Maja Forss -04Tjalve IF Norrköping2,50
14Levina Ringdahl -04Marieby GIF2,38
Alva Nilsson -04KFUM Örebro0,00


Alma Olsson
Amanda Eriksson
Naemi Matocka
Ester Schenck
Elli Johansson
Sara Winberg
Klara Hillman
Sofia Olsson
Rebecka Forsling
Alva Nilsson
Ida Jexe Ek
Levina Ringdahl
Elvira Colvin
Maja Forss
Lovisa Blomqvist
202 220 238 250 262 270 278 284 290 295 300 310 320 330 335 350 365 375 381 386
-   -   o   o   xxx
-   -   -   o   xxo xo  xxx
-   o   xo  o   xxx
-   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   -   o   xo  -   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   o   o   xo  xxo o   xxx
-   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   o   -   o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   o   -   o   o   -   o   o   o   xxx
-   -   -   -   xxx
-   -   o   o   xo  o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
-   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   xo  o   xxx
-   o   o   o   o   o   o   xxx
    F15 LÄNGD      2019-08-10
1Sydney Karström -04Åhus FIK5,55
2Saga Hermundstad -04Hässelby SK5,52
3Nicole Nyberg -04Hässelby SK5,52
4Linnéa Svanhall -04FIK Färjestaden5,38
5Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö5,37
6Alva Nordvarg -04Upsala IF5,28
7Tilde Söderlund -04Alunda SK5,27
8Fanny Karlsson -04Hässelby SK5,25
9Emilia Mandl -04Malmö AI5,09
10Aicha Koné -04Ullevi FK4,85
11Olivia Kålen -04Marieby GIF4,53
Saga Berg -04Östhammar FI0,00

Sydney Karström
Aicha Koné
Emilia Mandl
Alva Nordvarg
Tilde Söderlund
Saga Berg
Saga Hermundstad
Linnéa Svanhall
Tyra Tunander Cedrenius
Fanny Karlsson
Olivia Kålen
Nicole Nyberg
 517 -0,1   505 +0,1   530 +1,2   554 +0,7   551 +0,0   555 +1,4
   x +1,7     x +1,2   485 +0,8
 488 +0,0   509 +1,0   506 +1,9
 494 +0,9   520 +0,3   491 +0,0   518 +1,8   528 +1,4     x +2,0
   x +0,7     x +0,1   513 +0,0   527 +2,1   499 +1,0   516 +0,6
   x          x          x
 552 +1,8   528 +0,0   542 +0,2   537 +0,3   514 +0,0     x +0,0
 510 +2,7   373 +3,0   533 +1,0   538 +2,8     x +1,0   521 +0,3
 508 +0,1   515 +2,0   514 +1,7   537 +1,7     x +1,9   527 +0,0
   x +0,0   512 +0,0   511 +1,6   525 +0,0   507 +1,8   515 +0,8
 453 +1,4     x +2,1     x +0,8
 524 +1,0   521 +2,1   541 +2,3   552 +0,0     x -0,2   533 +1,1
    F15 LÄNGD kvalpool1      2019-08-09
1Fanny Karlsson -04Hässelby SK5,26Final
2Sydney Karström -04Åhus FIK5,23Final
3Emilia Mandl -04Malmö AI5,16Final
4Saga Hermundstad -04Hässelby SK5,16Final
5Tilde Söderlund -04Alunda SK5,03Final
6Jasmine Gyllenhammar -04Hässelby SK4,97
7Minna Silvell -04Huddinge AIS4,93
8Elin Joabsson -04IFK Växjö4,89
9Nora Jolbäck -04Lidköpings IS4,73
10Siri Malcus Pellmé -04Stenungsunds FI4,69
11Ida Kühnel-Pappila -04IFK Göteborg4,62
12Nova Fogelkvist -04Motala AIF4,50
13Tasa Scheele Bhatia -04Täby IS4,41
14Linnea Bohli -04IFK Göteborg4,37
15Vendela Mörstam -04IFK Växjö4,31
16Ella Jovanovic -04Malmö AI4,26

Nora Jolbäck
Minna Silvell
Jasmine Gyllenhammar
Siri Malcus Pellmé
Ida Kühnel-Pappila
Emilia Mandl
Saga Hermundstad
Nova Fogelkvist
Ella Jovanovic
Tilde Söderlund
Linnea Bohli
Elin Joabsson
Vendela Mörstam
Tasa Scheele Bhatia
Sydney Karström
Fanny Karlsson
 448 -0,3   473 +0,0     -
 493 -2,0   473 +0,0   463 +0,0
 478 -1,2   497 +0,0   488 +0,0
 274 -1,1   469 +0,0   453 +0,0
 201 -0,8   456 +0,0   462 +0,0
 468 +0,0   514 +0,0   516 +0,0
 508 -0,3   512 +0,0   516 +0,0
 427 +0,0   450 +0,0     -
 268 +0,6   426 +0,0   210 +0,0
 492 +0,0   503 +0,0   484 +0,0
   -        437 +0,6   436 +0,0
 476 +0,0   478 +0,5   489 +0,0
   -        269 +0,0   431 +0,0
 438 +0,0   432 +0,0   441 +0,4
 516 +0,0   523 +1,0   520 +0,0
 526 +0,0     -          -
    F15 LÄNGD kvalpool2      2019-08-09
1Linnéa Svanhall -04FIK Färjestaden5,39Final
2Nicole Nyberg -04Hässelby SK5,31Final
3Olivia Kålen -04Marieby GIF5,19Final
4Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö5,13Final
5Alva Nordvarg -04Upsala IF5,10Final
6Saga Berg -04Östhammar FI5,01Final
7Aicha Koné -04Ullevi FK5,01Final
8Sophie Säwe -04Kils AIK4,86
9Casandra Johnson -04Strands IF4,81
10Moa Gustafsson -04Råby-Rekarne FIF4,25
11Emma Walfridsson -04Hanvikens SK3,81
Isabelle Lessmark -04IFK Göteborg0,00
Emilia Åström -04Mölndals AIK0,00
Hanna Joabsson -04IFK Växjö0,00

Isabelle Lessmark
Saga Berg
Moa Gustafsson
Sophie Säwe
Nicole Nyberg
Olivia Kålen
Emilia Åström
Hanna Joabsson
Emma Walfridsson
Tyra Tunander Cedrenius
Casandra Johnson
Alva Nordvarg
Linnéa Svanhall
Aicha Koné
   x          x          x
 501 +0,6   499 +2,4     x
 425 +1,6   279 +0,9     x
 486 +1,8   477 +0,9     x
 531 +0,6     -          -
 519 +1,3     x        508 +1,5
   x          x          x
   x          -          -
 350 +1,6   381 -1,0   379 +0,0
 504 +1,7   513 +1,9   493 +0,0
   x          x        481 +1,2
   x        510 +0,0   505 +2,6
   x          x        539 +1,5
   x        501 +0,0   468 +0,0
    F15 TRESTEG      2019-08-11
1Jonna Lundgren -04Skruvs IF11,70
2Tilde Söderlund -04Alunda SK11,65
3Nicole Nyberg -04Hässelby SK11,64
4Jasmine Gyllenhammar -04Hässelby SK11,54
5Aicha Koné -04Ullevi FK11,38
6Sophie Säwe -04Kils AIK10,86
7Louise Tilly -04Täby IS10,83
8Siri Malcus Pellmé -04Stenungsunds FI10,80
9Elin Joabsson -04IFK Växjö10,70
10Maja Björk -04Huddinge AIS10,62
11Fanny Karlsson -04Hässelby SK10,47
12Ella Jovanovic -04Malmö AI10,38
13Saga Berg -04Östhammar FI10,29
14Emma Häggblom -04Upsala IF10,11
15Alicia Jisbrant -04Örgryte IS9,83
Olivia Kålen -04Marieby GIF0,00

Olivia Kålen
Saga Berg
Alicia Jisbrant
Louise Tilly
Fanny Karlsson
Siri Malcus Pellmé
Sophie Säwe
Emma Häggblom
Ella Jovanovic
Elin Joabsson
Maja Björk
Jasmine Gyllenhammar
Nicole Nyberg
Aicha Koné
Tilde Söderlund
Jonna Lundgren
   x          x          x
 978 +3,4  1029 +3,2     x
 960 +1,9   983 +2,3     x
1083 +1,3  1053       1070 +2,8     x          x       1036 +1,7
1047 +1,9  1046 +1,4  1029 +2,4
1070 +2,7     x       1080 +1,6  1067 +1,7     x          x
1054 +2,1  1070 +1,1  1044 +2,4  1063 +3,8  1073 +3,0  1086 +3,0
   x        996 +2,4  1011 +3,3
1038 +1,4     x          -
   x          x       1070 +1,9
1062 +3,3     x       1043 +2,1
   x        956 +2,4  1099 +2,6  1109 +0,9  1154 +2,5  1132 +2,6
1109 +1,4  1097 +1,9  1106 +3,1  1117 +2,1  1164 +3,6  1136 +4,1
1085 +4,8  1138 +1,8     x       1137 +1,9  1115 +3,1     x
1129 +3,8  1130 +4,2  1143 +2,5  1159 +1,8  1165 +2,6  1146 +2,2
1113 +1,5  1123 +3,1     -          x       1115 +1,3  1170 +5,2
    F15 KULA 3,0      2019-08-11
1Jonna Lundgren -04Skruvs IF13,40
2Tilda Bernhult -04KFUM Örebro13,24
3Emilia Wernerliv -04Kongahälla AIK12,69
4Ebba Lind -04Hanvikens SK11,98
5Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne11,50
6Hanna Bertilsson -04Eskilstuna FI11,24
7Ella Eklund -04Öresund FK11,22
8Frida Krantz -04Hammarby IF11,20
9Elsa Wållgren -04IK Lerum Friidrott10,70
10Levina Ringdahl -04Marieby GIF10,44
11Amanda Eriksson -04Huddinge AIS10,36
12Alva Nilsson -04KFUM Örebro10,33
13Saga Berg -04Östhammar FI10,33
14Vendela Mörstam -04IFK Växjö9,63
15Linda Hedlund -04Boden FI8,85
16Emma Walfridsson -04Hanvikens SK8,73

Bea Vold Johannesson
Hanna Bertilsson
Saga Berg
Ella Eklund
Elsa Wållgren
Emma Walfridsson
Linda Hedlund
Frida Krantz
Alva Nilsson
Vendela Mörstam
Ebba Lind
Amanda Eriksson
Jonna Lundgren
Emilia Wernerliv
Levina Ringdahl
Tilda Bernhult
1121  1150  1122  1147  1113     x
1124     x  1114     x     x     x
 903  1033   938
1122     x     x     x     x     x
1043  1025  1070
 797   840   873
 883   860   885
1091  1002  1001  1026  1114  1120
 977  1033  1031
 893   963   940
   x  1156     x  1198  1115     x
   x  1036     x
1256  1329     x  1340  1314     x
1253  1233  1269  1260     x     x
1044   960  1039
1324  1280  1294     x  1321  1277
    F15 DISKUS 0,75      2019-08-10
1Levina Ringdahl -04Marieby GIF39,41
2Tilda Bernhult -04KFUM Örebro39,38
3Matilda Åkerman -04IFK Halmstad37,88
4Stella Gudmundsson -04IFK Växjö36,49
5Tilde Grönwall -04Öresund FK36,12
6Elvira Högman -04Kils AIK35,67
7Ella Eklund -04Öresund FK33,20
8Nora Jolbäck -04Lidköpings IS33,01
9Amelie Götesson -04Hässleholms AIS30,65
10Ebba Lind -04Hanvikens SK27,38
11Jennie Gregestam -04Huddinge AIS26,93
12Vendela Mörstam -04IFK Växjö26,85
13Filippa Gill-04Hanvikens SK21,81

Amelie Götesson
Tilda Bernhult
Ella Eklund
Matilda Åkerman
Nora Jolbäck
Stella Gudmundsson
Elvira Högman
Tilde Grönwall
Jennie Gregestam
Filippa Gill-04
Ebba Lind
Levina Ringdahl
Vendela Mörstam
2888  3065  2960
3932  3510     x  3938     x  3626
3320  3261     x     x  3100     x
3600  3788     x  3589     x  3508
   x  3301     x  3185     x     x
3267  3649     x  3415     x  3545
3220  2640  3567     x  3361  3319
3491     x  3430     x  3612  3539
2693     x     x
2181  2079  2045
   x  2602  2738
3807  3299     x  3460  3421  3941
2498     x  2685
    F15 SLÄGGA 3,0      2019-08-09
1Ebba Lind -04Hanvikens SK49,56
2Tilde Grönwall -04Öresund FK45,75
3Saga Berg -04Östhammar FI44,95
4Elvira Högman -04Kils AIK42,03
5Alva Enblad -04Hammarby IF41,78
6Amanda Jönsson -04Linköpings GIF40,39
7Elin Rydqvist -04IFK Halmstad39,10
8Matilda Eriksson -04Västerås FK38,57
9Matilda Åkerman -04IFK Halmstad37,47
10Amanda Ehn -04IK Ymer35,42
11Caitlin Wennberg -04Upsala IF35,02
12Moa Gustafsson -04Råby-Rekarne FIF32,87
13Jennie Gregestam -04Huddinge AIS31,95
14Amelie Götesson -04Hässleholms AIS29,15
Alva Nilsson -04KFUM Örebro0,00

Alva Enblad
Ebba Lind
Elvira Högman
Moa Gustafsson
Caitlin Wennberg
Tilde Grönwall
Jennie Gregestam
Matilda Åkerman
Saga Berg
Amanda Jönsson
Amelie Götesson
Matilda Eriksson
Alva Nilsson
Elin Rydqvist
Amanda Ehn
3629  3781     x  3745  4000  4178
4956  4295     x     x  4795  4677
4017  4203  4074     x  3969     x
3287     x  3049
   x  3502     x
4316  4409     x  4336  4213  4575
2748  3195     x
3747     x  3455
4495     x  4210     x     x  4352
4005  3920     x     x  4039     x
2530  2915  2883
   x     x  3857     x     x     x
   x     x     x
   x     x  3910     x     x     x
   x  3435  3542
    F15 SPJUT 500      2019-08-11
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro40,84
2Stella Gudmundsson -04IFK Växjö40,83
3Matilda Åkerman -04IFK Halmstad39,02
4Matilda Eriksson -04Västerås FK37,43
5Alice Davidsson -04Wärnamo SK34,84
6Lovisa Blomqvist -04Marieby GIF31,72
7Emilia Wernerliv -04Kongahälla AIK30,95
8Frida Krantz -04Hammarby IF29,13
9Levina Ringdahl -04Marieby GIF26,28
10Alma Olsson -04IF Rigor24,57
11Elvira Högman -04Kils AIK18,21

Lovisa Blomqvist
Alma Olsson
Frida Krantz
Alice Davidsson
Matilda Eriksson
Tilda Bernhult
Stella Gudmundsson
Emilia Wernerliv
Matilda Åkerman
Levina Ringdahl
Elvira Högman
3105  3123  2484     x  3172     x
   x  2011  2457
2913     x     x     x  2507     x
   x  3006  3484  3292  3375     x
3743  3730     x  3278     x  2969
3580  3889  3636     x  4084     x
3958  3225     x     x  4083     x
2865  2980     x  3095  2922  3028
3902  3349  3772  3626  3645  3721
2533  2628     x
   x     x  1821

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram